Panorama. Kinijoje paskelbta apie mažiausią naujų koronaviruso atvejų skaičių nuo sausio mėnesio

ekspertai džiaugtis neskuba

Prezidentas atmetė premjero pateiktą jo patarėjo Luko Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministrus. Saulius Skvernelis prezidento sprendimą vadina atsaku į susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus istoriją ir kaltina Gitaną Nausėdą neryžtingumu.

Lietuvos medikai teigia, kad jiems trūksta pažangiausių vaistų, skirtų sunkioms ligoms gydyti. Kol valstybė šių vaistų nekompensuoja, ligoniams tai dažnai reiškia mirties nuosprendį. Sveikatos apsaugos ministerija pinigų turi – jau šiais metais jos valdomame Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezerve planuojama sukaupti daugiau kaip pusę milijardo eurų. Tačiau šie pinigai naudojami ne sveikatos reikmėms, bet tam, kad valstybės finansai geriau atrodytų Briuselio akyse.

Po LRT tyrimo Seimo narių grupė dėl sveikatos fondo rezervo ketina kreiptis į Konstitucinį teismą. Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad rezervų apimtis planuojama peržiūrėti. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Mykolas Majauskas sako, kad užtektų ir mažesio rezervo. Pasak Premjero, kai kuriuos sprendimus dėl vaistų finansavimo iš Sveikatos ministro perims Vyriausybė.

Klaipėdos prokurorai pareiškė įtarimus didžiausiam grupės „Grigeo“ akcininkui ir vadovui Gintautui Pangoniui dėl Kuršių marių taršos nevalytomis atliekomis bendrovėje „Grigeo Klaipėda“. Pasak Klaipėdos apygardos prokuratūros, įtariamųjų padaugėjo iki septynių, tačiau detaliau tyrimo nekomentuoja.

NATO gynybos ministrai šį vakarą iš principo pritarė Jungtinių Valstijų prašymui perimti dalį naštos mokant Irako pajėgas. Donaldas Trumpas seniai ragina Aljansą daugiau daryti kovojant su terorizmu. Bet ministrų akiratyje – ir smarkus pasitikėjimo NATO smukimas.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas siūlo apkarpyti Rusijai atgrasyti skirtą biudžetą, nors pastaruosius keturis mėnesius Lietuvoje dislokuoti amerikiečių kariai pabrėžia, kad patirtys, įgyjamos Europoje, yra itin svarbios. Pabradės poligone šiandien surengtos pratybos. Apie 500 karių atliko specialias užduotis, į kurias buvo įtraukti ne tik pėstininkai, bet ir kovos mašinos.

Kinija skelbia apie mažiausią naujų koronaviruso atvejų skaičių nuo sausio – 2 tūkst. per praėjusią parą. Tačiau ekspertai nesutaria, ar protrūkis artėja prie piko.

Šiandien popiežius Pranciškus atmetė siūlymą padaryti celibato išimtį Amazonijai ir leisti kunigais įšventinti vedusius vyrus. Toks siūlymas buvo iškeltas praėjusiais metais vykusiame Sinode, kur vedusių vyrų įšventinimas buvo svarstomas kaip galimybė spręsti dvasininkų trūkumą regione.

Jungtinėse Valstijose demokratų partijos pirminiai rinkimai Naujajame Hampšyre atnešė skaudų smūgį Joe Bidenui. Buvęs favoritas užėmė tik penktą vietą. Laimėjo kairuoliškų pažiūrų Bernie Sandersas.

Turkija įsivėlė į ginčą su Rusija dėl Idlibo, kai prezidentas pažėrė Maskvai retos kritikos dėl žudynių, o Maskva atkirto, kad įsipareigojimus laužo Ankara. Rusija sako, kad Turkija blogina padėtį, kai siunčia daugiau pajėgų į Siriją.

Prezidentas ragina partijas ir švietimo atstovus ieškoti bendrų sprendimų švietimo klausimais. Valdantieji sako turintys viltį, kad dėl naujo nacionalinio susitarimo pavyks rasti bendrą kalbą su visais politikais, taip pat ir su atskirą susitarimą kuriančia opozicija. Premjeras prezidentūroje organizuotą partijų atstovų ir švietimo bendruomenės susitikimą vadina pertekline diskusija.

Greitį matuojantys vadinamieji trikojai netruko sulaukti vairuotojų pasipriešinimo. Dalis klaipėdiečių ėmė statyti dviračius su užrašais, įspėjančiais, kad vairuotojai neviršytų greičio. Policijos pareigūnai į tai žiūri atlaidžiai.

Garbinga publika Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre trečiadienio vakarą stebėjo Sergejaus Prokofjevo operos „Lošėjas“ premjerą. Po premjeros žiūrovai neslėpė susižavėjimo ir sveikino solistų Asmik Grigorian ir Vladimiro Prudnikovo sugrįžimą.