Sveikata. Neįgaliųjų galimybės studijuoti aukštąjį mokslą

Sveikata

2020.02.12 16:30

Sveikata. Neįgaliųjų galimybės studijuoti aukštąjį mokslą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Jei žmogus turi judėjimo ar regos negalią, suprantame, jog jis turi specialiųjų poreikių. Tačiau tų sutrikimų, kokių įprastai nepastebime, neįvertiname kaip specialiųjų poreikių – tai psichikos, autizmo spektro sutrikimai, mokymosi galimybių sutrikimai (pavyzdžiui, diskalkulija – skaičiavimo įgūdžių sutrikimas). Vilniaus universitete studentams, kurie turi specialiųjų poreikių, stengiamasi suteikti kuo geresnes sąlygas studijuoti. Akademinė visuomenė aktyviai į tai įsitraukia, dirbama su kiekvienu studentu, siekiant išsiaiškinti jo poreikius ir galimybes juos patenkinti.

Kaip tai vyksta laidoje papasakos VU socialinių mokslų daktarė Rūta Ruolytė-Verschoore, apie galimybes neįgaliesiems studijuoti visoje Lietuvoje papasakos Lietuvos Negalios organizacijų forumo projektų vadovė Lina Garbenčiūtė, savo patyrimais moksluose ir gyvenime dalinsis komunikacijos mokslus studijuojanti judėjimo negalią turinti Laura Blaževičiūtė.

Ved. Rasa Pekarskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Medicinos profesionalų patarimai ir sveikatos naujovės – sveikos gyvensenos. Laida transliuojama trečiadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Sveikata

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.