Laba diena, Lietuva. Pavojaus varpai dėl koronaviruso jaukia kelionių planus: ką daryti, jei skrydis atšauktas?

Trečiadienį paskelbtame dokumente popiežius Pranciškus atmetė siūlymą kunigais leisti tapti vedusiems vyrams, rašo CNN. Toks siūlymas buvo iškeltas pernai vykusiame Amazonei skirtame Sinode, kur vedusių vyrų šventimas buvo svarstomas kaip galimybė spręsti dvasininkų trūkumą regione. Studijoje – Šv. Jonų bažnyčios vicerektorius kun. Antanas Saulaitis.

LRT tyrimas: rezervas negelbsti ligonių. Lietuvos medikai teigia, kad jiems trūksta pažangiausių vaistų, skirtų sunkioms ligoms gydyti. Kol valstybė šių vaistų nekompensuoja, ligoniams tai dažnai reiškia mirties nuosprendį. Sveikatos apsaugos ministerija pinigų turi – jau šiais metais jos valdomame Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezerve planuojama sukaupti daugiau kaip pusę milijardo eurų. Tačiau šie pinigai naudojami ne sveikatos reikmėms, bet tam, kad valstybės finansai geriau atrodytų Briuselio akyse.

Signataras Algimantas Sėjūnas prisimena, kad į kovą už laisvę prieš tris dešimtmečius įsijungė visa tauta. Tiesa dabar jis sako matantis demokratijos eroziją. Artėjant nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečiui, LRT siūlo susitikimus su Kovo 11-osios akto signatarais.

Vairuotojų greitį ėmę matuoti vadinamieji trikojai netruko susilaukti pasipriešinimo. Uostamiestyje susibūrė klaipėdiečiai, kurie prieš naujuosius policijos greičio matavimo prietaisus kovoja pastatydami dviračius su iškabomis, įspėjančiais, kad vairuotojai neviršytų greičio. Policijos pareigūnai sako, kad nieko labai blogo tame nemato, jei kovotojai nepažeidžia Kelių eismo taisyklių, o pažeidusieji jau susilaukė protokolų.

Planuojantiems keliones į Aziją – pavojaus varpai dėl koronaviruso. Ką reikėtų žinoti ir kaip elgtis, jei suplanuotas keliones norima atšaukti ar skrydžiai jau atšaukti? Studijoje apie tai kalbamės su Vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstove Živile Kazakevičiene.

Prezidento Gitano Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis trečiadienį pranešė, kad šalies vadovas atsisakė skirti premjero patarėją Luką Savicką ekonomikos ir inovacijų ministru. Šis sprendimas tikriausiai dar labiau padidins įtampą tarp valdančiųjų ir Prezidentūros, nesutariančių dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus ateities poste.

Rinkimai JAV: Joe Bidenui nepavyksta pakilti nuo sąrašo galo, tačiau nestebina Bernie Sanderso iškilimas. Situaciją komentuoja LRT užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Spaudos konferencijoje po Vyriausybės posėdžio premjeras Saulius Skvernelis sakė esantis nusivylęs tokiu prezidento sprendimu dėl Luko Savicko kandidatūros į ekonomikos ir inovacijų ministrus, kuri, anot premjero, su šalies vadovu buvo suderinta ne kartą. Premjeras gyrė L. Savicką, kaip turintį puikų išsilavinimą ir pakankamai patirties, nes daugiau nei trejus metus dirba Vyriausybėje ir kuruoja ekonomikos bei inovacijų sritį.

Ved. Guoda Pečiulytė.