Kultūros diena. Rytoj Nacionaliniame operos ir baleto teatre: viena laukiamiausių šio sezono premjerų – Sergejaus Prokofjevo opera „Lošėjas”

LRT Plius

2020.02.11 22:36

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Pirmoji šių metų Operos ir baleto teatro premjera – opera „Lošėjas“. Rytoj Nacionaliniame operos ir baleto teatre – viena laukiamiausių šio sezono premjerų, Sergejaus Prokofjevo opera „Lošėjas”. Ažiotažą kelia ne tik po dešimtmečio į šio teatro sceną grįžtanti operos solistė Asmik Grigorian, bet ir operos režisierius, jos vyras Vasilijus Barchatovas, gerai žinomas operų pastatymais Europos teatruose. Prieš kelerius metus pastatęs „Lošėją“ Bazelyje, Šveicarijoje, dabar šį pastatymą jis perkėlė į Vilnių.

Į „Auksinius scenos kryžius“ pretenduoja aštuonios dešimtys scenos meno kūrėjų. Šiemet Kultūros ministerijai ir aukščiausių Lietuvoje teatro apdovanojimų vertinimo komisijai pateikta aštuoniasdešimt per praėjusius metus sukurtų profesionalaus teatro spektaklių. Šiemet keitėsi vertinimo komisijos darbo organizavimas, todėl tai – beveik trimis dešimtimis mažiau pasiūlymų nei pernai.

Metų tolerancijos apdovanojimas įteiktas litvakų atminties sodo įkūrėjui. Nuo 2001–ųjų Metų tolerancijos žmones skelbiantis Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“ šiemet apdovanojimą įteikė litvakų atminties sodo įkūrėjui, kraštotyrininkui, visuomenininkui Eugenijui Bunkai. Plateliškis sako, kad tai ne tik jo, bet ir visų žydiškąją atmintį puoselėjančių žmonių įvertinimas.

Laidos viešnia – Giedrė Putramentaitė, „Atvira erdvė“ programos koordinatorė. Su ja kalbamės apie paskelbtą kvietimą dalyvauti programoje „Atvira erdvė“.

Menų muziejus Baltimorės mieste Merilando valstijoje iki šiol garsėjo didžiausia visuomenine Matiso kūrinių kolekcija. Dabar jį garsins ir kova už moterų teises. Minėdamas moterų teisės balsuoti Jungtinėse Valstijose 100-metį šiemet muziejus įsigyja tik moterų dailininkių kūrinius.

Ved. Julijus Grickevičius.