Laba diena, Lietuva. Vietų išsigryninti pinigus mažėja, bankai bėdos nemato: Lietuvoje – tik kelios vietos, kur 10 km spinduliu šios operacijos negalimos

Bankinių paslaugų (ne)prieinamumas. Lietuvoje yra tik kelios vietos, kur 10 km spinduliu gyventojai neturi prieigos prie grynųjų pinigų, tvirtina Lietuvos bankų asociacija (LBA), antradienį pristačiusi interaktyvų finansinių paslaugų prieinamumo žemėlapį. Šalyje šiuo metu veikia devyni bankai ir kelios dešimtys kredito unijų. Anot LBA, bazinių bankų paslaugų tinklas kol kas padengia visą Lietuvą išskyrus kelias vietas, kur iki grynųjų tenka keliauti daugiau nei 10 km. „Jau kurį laiką visuomenėje girdėti klausimų, ar iš tiesų finansinės paslaugos yra prieinamos. (...) Dažniausiai, kadangi esame atvira asociacija, geriausia atsakyti skaičiais, todėl investavome laiko ir pirmą kartą surinkome visų rinkos dalyvių paveikslą, kad pasižiūrėtume, kaip jie atrodo geografiškai Lietuvoje“, – sako Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius.

Kaune paskelbta gripo epidemija. Vieną didžiausių Lietuvos miestų – Kauną, apgaubė gripo epidemija – per praėjusią savaitę užfiksuoti 300 gripo atvejų. Visuomenės sveikatos specialistai pataria vengti masinių susibūrimo vietų, rūpintis asmens higiena. Taip pat primenama, kad nevėlu ir pasiskiepyti.

Koronaviruso aukų skaičius viršijo tūkstantį. Laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje viešinti užsienio naujienų redaktorė Živilė Raškauskaitė informuoja, jog Kinijoje mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius perkopė tūkstantį, o vasario 10-oji laikoma mirtingiausia diena – mat per parą mirė daugiau nei 100 žmonių. Nors minėtieji skaičiai gąsdina, kita vertus pranešama, jog užsikrėtusiųjų skaičius stabilizuojasi – šiuo metu jis didesnis nei 43 tūkstančiai.

Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai. Signataras ir pirmasis atkurtos Lietuvos užsienio reikalų ministras Algirdas Saudargas sako, kad Kovo 11-osios Nepriklausomybės Aktas visų pirma buvo skirtas kitoms valstybėms, siekiant pripažinimo. Pasak jo, iš pradžių Lietuvos sprendimu didžiosios valstybės nesidžiaugė. A. Saudargas prisimena, kaip kitų šalių pareigūnai jo vis klausdavo, ar jūs tikrai norite visiškos nepriklausomybės.

(Ne)įveikiama šešėlinė ekonomika. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad 2019 m. antrą pusmetį, atnaujinus kontrolės veiksmus, mokesčių mokėtojams papildomai suskaičiavo 69 mln. eurų nuslėptų mokesčių. „Tik per antrąjį 2019 metų pusmetį VMI padarė apie 650 mokestinių patikrinimų. Tai yra gerokai daugiau negu per visus 2018 metus. Būtent tai ir leido pasiekti bendrą kontrolės veiksmų rezultatą – apie 69 mln. eurų nuslėptų mokesčių“, – pažymi VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas.

Politologės J. Novagrockienės įžvalgos. Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus istorija ir prezidento bei partijų lyderių susitikimai – Jono Žemaičio karo akademijos profesorės Jūratės Novagrockienės akimis.

Nemažėjantys sukčiavimo mastai. Nors policija džiaugiasi dėl gerėjančios kriminogeninės situacijos šalyje, visgi neramu dėl nemažėjančių sukčiavimo mastų. Aiškinama, jog gyventojai vis dar yra patiklūs, o ypatingo budrumo linkima prieš artėjančią vasario 14-ąją, meilės dieną, – mat šią dieną suaktyvėja taip vadinami romantiniai sukčiai.

Druskos barstymas ir augalai. Kol aiškinamasi, kaip žiemos metu barstoma druska veikia kelius ir batus, vertėtų nepamiršti pagalvoti, kokią įtaką druska turi ir augalams. Apie tai – laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje viešintis gamtininkas Almantas Kulbis.

Bilietas į pražūtį – cigaretė lovoje. Rūkymas lovoje negali būti atsipalaidavimo įprotis – ugniagesiai gelbėtojai įspėja, kad tai tiesiausias kelias į žūtį. Mirtis tokiais atvejais žmones ištinka net neįsiplieskus gaisrui, mat jie dažniausiai apsinuodija degimo produktais.

Šimtasis „Prototo“ žaidimas. Šiandien, vasario 11-ąją, sužaistas jau šimtasis „Prototo“ žaidimas. Apie žaidimo užkulisius ir improvizaciją tiesioginio eterio metu – žaidimo vedėjas Ignas Andriukevičius ir LRT skaitmeninių projektų vadovė Martina Račkauskaitė.

Ved. Deividas Jursevičius.