Panorama. Mokiniams Klaipėdoje – propagandinis išbandymas: pamokos metu mokytoja gailėjosi sugriuvusios Sovietų Sąjungos ir gyrė Putiną

Maisto ir veterinarijos tarnybos teigimu, nesaugia mėsa prekybos centro „Maxima“ parduotuvėse galėjo būti prekiaujama kelias dienas.

Klaipėdoje gimnazijos rusų kalbos mokytoja pamokoje gimnazistams gyrė Rusijos prezidentą ir su nostalgija prisiminė sovietmetį. Švietimo ministras sako, kad mokytojos kompetenciją turėtų įvertinti gimnazijos vadovybė.

Konstitucinis Teismas nusprendė, kad jaunesnių kaip 40 metų gyventojų automatinis įtraukimas į antros pakopos pensijų fondus neprieštarauja Konstitucijai.

Švietimo ministras Algirdas Monkevičius, gavęs signalų iš darbuotojų, inicijavo auditą nacionalinėje švietimo agentūroje. Darbuotojai pranešė apie galimus neskaidrius viešuosius pirkimus. Nacionalinė švietimo agentūra darbą pradėjo rugsėjį, apjungus ministerijai pavaldžias įstaigas. Po švietimo darbuotojų profsąjungos rengto protesto 2018-ųjų žiemą buvo inicijuotas ministerijos ir pavaldžių įstaigų auditas, kuris atskleidė saviškių protegavimą ir paslaugų pirkimus iš savų. Agentūra turėjo tapti skaidria ir pavyzdine įstaiga, tačiau pasak darbuotojų – situacija mažai pakito.

Sekmadienį koronavirusui nusinešus 97 gyvybes, diena paskelbta pražūtingiausia nuo epidemijos pradžios. Kinijoje virusas pražudė jau 908 asmenis, tačiau šalies ekspertai praneša, kad užsikrėtusiųjų skaičius stabilizavosi – šiuo metu jų daugiau nei 40 tūkstančių.

Vokietijoje tęsiasi politinis drebėjimas. Žiniasklaidoje skelbiama, kad daugelio kanclerės Angelos Merkel įpėdine laikyta Krikščionių demokratų sąjungos pirmininkė Anegret Kramp-Karenbauer neves partijos į visuotinius rinkimus kitais metais.

Prezidentas Gitanas Nausėda, tęsdamas susitikimus politinių partijų vadovais, šiandien priėmė Liberalų sąjūdžio pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen.

Vilniuje ant režisieriaus Augusto Gornatkevičiaus nukritus stulpui vyras sako, kad kaltieji turėtų atsakyti, dėl to tariasi su advokatu. Jis tikina iš savivaldybės nesulaukęs atsiprašymo, paaiškinimų, ko imamasi po nelaimės. Savivaldybė pripažįsta, kad kalta ji pati ir jos įmonė „Viešasis transportas“, kuri stulpų būklei skyrė per mažai dėmesio. Po šios nelaimės stulpai tikrinami ir keičiami. Trečdalis jų – daugiau nei 40 metų senumo.

Apie psichologinį smurtą prabilusias Panevėžio pataisos namų slaugytojas ėmėsi tikrinti „Sodra“ – ar šios nesimuliuoja ligos. Viena slaugytoja, nebeatlaikiusi įtampos, pati išėjo iš darbo.

Panevėžio valdžiai ruošiantis atnaujinti kino centrą „Garsas“, tam priešinasi iniciatyvinė miestiečių grupė.

Los Andžele 92 kartą teikiamuose „Oskaruose“ – filmo „Džokeris“ fiasko ir filmo „Parazitas“ triumfas.

„Gyvenimo lai(š)kai“– knyga, kurioje per dviejų brolių Jono ir Adolfo Mekų laiškus į gimtinę pasakojama visa Mekų šeimos istorija. Knygos sudarytojas Kęstutis Pikūnas sako šiuo leidiniu siekęs pabėgti nuo asmenybės aukštinimo, o atkreipti dėmesį į žmones, kurie dažniausiai garsių žmonių sėkmės istorijoje lieka paraštėse.

Ved. Marijus Žiedas.