Laba diena, Lietuva. Kova dėl demokratų posto: kas mes iššūkį Trumpui JAV prezidento rinkimuose?

Maisto produktų kokybė parduotuvėse. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sako, kad salmonelėmis užteršta mėsa prekybos centro „Maxima“ parduotuvėse galėjo būti prekiaujama kelias dienas. Reporterė Salomėja Pranaitienė domėjosi, kaip užtikrinama, kad parduotuvių lentynose būtų tik sveikas ir kokybiškas maistas. Į šį klausimą jai padėjo atsakyti Maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius.

90-oji „Oskarų“ įteikimų ceremonija. Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvos laiku Los Andželo „Dolby“ teatre buvo pagerbti iškiliausi kino pasaulio atstovai. Jiems už didžiausius nuopelnus buvo išdalintos JAV Kino meno ir mokslo akademijos teikiamos „Oskarų“ statulėlės. Daugiausia apdovanojimų pretendavo gauti kino juostos „1917“, „Vieną kartą Holivude“ ir „Džokeris“, tačiau triumfavo Pietų Korėjos kūrėjų filmas „Parazitas“. Studijoje – kino kritikas Edvinas Pukšta.

Traukiasi A. Merkel įpėdinė. Annegret Kramp-Karrenbauer, dabartinės Vokietijos kanclerės Angelos Merkel bendražygė, paskelbė, kad pasitrauks iš Krikščionių demokratų sąjungos pareigų dar šiais metais. Kas vadovaus Vokietijai, A. Merkel išėjus į pensiją?

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarai. Artėjant Kovo 11-osios akto trisdešimtmečiui, siūlome susitikimus su signatarais. Signataras Aloyzas Sakalas sako, kad balsuojant dėl nepriklausomybės Kovo 11-ąją represijų baimė buvo, bet ją nustelbė džiaugsmas. Pasak A. Sakalo, praėjus euforijai du dalykai pakenkė Lietuvai: tai visuomenės susiskaldymas ir asmenybių kultas.

Sporto įvykių apžvalga su LRT sporto žurnalistu Ryčiu Kazlausku. Maskoliūno sąrašas, į rinktinę grįžtantis Motiejūnas bei Valančiūno ir Amerikos lietuvių šventė Vašingtone

Pasirengimas atlaikyti koronavirusą. Sekmadienį fiksuotas naujas rekordas – nuo koronaviruso per parą mirė 97 žmonės, o nuo viruso fiksavimo pradžios tai didžiausias mirusių asmenų kiekis per parą. Kaip Lietuva ruošiasi galimam koronavirusui? Pokalbis su Visuomenės sveikatos centro epidemiologe Daiva Razmuviene.

Politologo L. Kojalos įžvalgos. Buvęs Saut Bendo Indianoje meras Peteas Buttigiegas pirmauja 2020 metų JAV prezidento pirminių rinkimų sezoną pradėjusiame Ajovos demokratų sueigų balsavime, rodo antradienį paskelbti daliniai rezultatai. Kas mes iššūkį Donaldui Trumpui?

Geria vienas – kenčia visa šeima. Visas pasaulis kviečiamas paminėti Alkoholikų tėvų savaitę. Šia tema – pokalbis su pagalbos namų moterims „Ramunėlė Rehab“ vadove Gabija Vitkevičiūte. Anot viešnios, pasekmės vaikams, augant nuo alkoholio priklausančioje šeimoje – itin skaudžios. Jos gali pasireikšti ir būnant 30-ies. Kur kreiptis pagalbos? Plačiau pokalbyje.

Nerimas dėl Kauno simbolių. Baigiantis Laisvės alėjos rekonstrukcijai, akyli kauniečiai socialiniuose tinkluose svarsto, kur dingo Danieliaus Dolskio ir Jono Vileišio paminklai. Kauno savivaldybės valdininkai ramina, kad jie į Laisvės alėją grįš pavasariop. Architekto Lino Tuleikio žvilgsnis krypsta į tarpukario pastatus ir sako, miestas neturi vizijos, kokia turėtų būti pagrindinė Kauno pėsčiųjų gatvė.

Knyga apie Kuršių nerijos gyventojus. Istorikas Vasilijus Safronovas parengė knygą apie Kuršių nerijos gyventojus nuo senųjų laikų iki šių dienų. Pasak istoriko, Kuršių nerijoje gyventa dar akmens amžiuje, tačiau smėlis užpustė ne tik jų gyvenviečių likučius, bet ir ištisus kaimus, kuriuose prieš kelis šimtus metų gyveno kuršiai. Gausiai iliustruotoje knygoje Safronovas pateikia ir istorinių faktų, ir pikantiškų istorijų apie šiandien UNESCO saugomą teritoriją. Vakar autorius pristatė knygą Vilniaus skaitytojams. Apie ketverius metus trukusius tyrimus ir ir knygos sudarymą papasakojo ir mums.

Ved. G. Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau