Labas rytas, Lietuva I d. Šeimos kolekcijoje – degtukų dėžutės iš viso pasaulio: nuo medinių egzempliorių iki Franzo Kafkos

Vasario 10-osios LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pradžioje – neeilinė tiesioginė transliacija:

Kyla: Saulės link paleistas zondas, matuosiantis, kas dedasi šios žvaigždės ašigaliuose ir nematomoje pusėje. Jungtinėse Valstijose paleistas zondas, turintis pasiekti Saulę ir iš mokslininkams dar nematytų taškų padėti atsakyti į klausimus apie jos energiją. Iš Kanaveralo kyšulio Floridoje paleista raketa pradėjo dešimties metų misiją, per kurią zondas „Solar Orbiter“ turi pasiekti svarbiausią Žemei žvaigždę ir išmatuoti, kas dedasi jos ašigaliuose ir nematomoje pusėje.

Zarasiškiai renka degtukų dėžutes: kolekcijoje – ir egzemplioriai iš Laplandijos, ir Kafkos siluetas. Zarasiškių šeimos kolekcijoje – degtukų dėžutės iš viso pasaulio. Nors toks kolekcionavimas nebrangus, stipriai keičiantis šiuolaikinėms technologijoms, anot kolekcininkų, degtukai gali tapti istorija. O, pasirodo, iš jų galima sužinoti išties nemažai.

Energingai savaitės pradžiai – užkrečiančios zumbos treniruotė: kviečia ir į žaibiškį sambrūzdį. Vasario 10-osios LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – malonus žadintuvas, t. y. rubrika „Ryto mankšta“. Energingai naują savaitę pradėti padės ne kas kito, o smagioji zumba. Judesius kartu su šaunia komanda demonstruoja zumbos trenerė Kamilė Narkutė.

Ne tik šilumai, bet ir artėjančioms valstybinėms šventėms: pasigaminkite trispalvę kepurę. Artėjant valstybinėms šventėms, kviečiame patiems pasigaminti trikotažinę trispalvę kepurę. Kaip ją pasisiūti iš jau nenaudojamų marškinėlių ar trikotažo atraižų – detaliame reportaže. Pasakoja siuvimo studijos įkūrėja Eglė Paplauskienė.

Neapsigaukite: socialiniuose tinkluose reklamos galite ir nepamatyti, bet ji vis tiek įstrigs. Kaip išvengti reklamos, kurios... nematyti? Ar visada galima atskirti, kur yra reklama, ypač jei kalbame apie socialinius tinklus ir nuomonės formuotojus? Advokatas Stasys Drazdauskas sako, kad socialiniai tinklai – kiek klampi terpė, kurioje reikalavimų reklamai laikomasi rečiau.

„Oskarų“ kaina: išlaidų sąraše – ir penkių kilometrų ilgio raudonas kilimas, ir statulėlių dovanų krepšeliai. Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvos laiku Los Andželo „Dolby“ teatre buvo pagerbti iškiliausi kino pasaulio atstovai. Jiems už didžiausius nuopelnus buvo išdalintos Jungtinių Amerikos Valstijų Kino meno ir mokslo akademijos teikiamos „Oskarų“ statulėlės. Kiek visa tai kainavo? „Labai daug“, – sako LRT žurnalistas Mindaugas Aušra. Detaliau apie viso renginio ir net vienos statulėlės bei raudono kilimo kainą – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje.

Signataras Aloyzas Sakalas: tai yra svarbiausias parašas mano gyvenime. Artėjant Kovo 11-osios akto trisdešimtmečiui, siūlome susitikimus su signatarais. Signataras Aloyzas Sakalas sako, kad balsuojant dėl nepriklausomybės Kovo 11-ąją represijų baimė buvo, bet ją nustelbė džiaugsmas. Pasak A. Sakalo, praėjus euforijai du dalykai pakenkė Lietuvai: tai visuomenės susiskaldymas ir asmenybių kultas.

I dalies pabaigoje – trumpa spaudos apžvalga su Pauliumi Šironu. Tarp publikacijų – ir portalo LRT.LT tekstai „Vytautas Landsbergis: baudžiavinis sindromas toks gilus, kad dalis žmonių nežino, ką daryti su laisve“ ir „Statistika atvėrė akis: jei nesate jaunas vyras, dirbantis IT sektoriuje, – jums pasisekė mažiau“.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau