Pažadėjęs Astrave atominę elektrinę „pastatyti kaip sau“, Putinas taip ir daro: kyšiai ir nuslėpti incidentai gali Baltarusijai užmauti Kremliaus kilpą

Taline susitikę Baltijos šalių premjerai, Sauliaus Skvernelio teigimu, artėja prie susitarimo nepirkti Baltarusijos atominėje pagamintos elektros. Energetikos ministrai turėtų pasirašyti tokių ketinimų deklaraciją.

Keliomis dienomis anksčiau užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmą kartą po 2015 metų vyko į Minską įteikti Lietuvos premjero kvietimo Baltarusijos kolegai atvykti į Klaipėdoje gegužę vyksiantį Ekonomikos forumą.

Vilnius, kaip ir Minskas, suinteresuotas bendradarbiauti: vienai pusei naudinga užsitikrinti reguliarų naftos ir dujų tranzitą, o kitai rūpi galimybė iš to uždirbti. Tačiau neišvengta ir Lietuvos gyventojams šiuo metu vieno aktualiausių klausimų – statybų Astrave ir ten veiksiančių reaktorių saugos.

Lietuvos žvalgyba pirmadienį paviešintoje grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitoje nurodo, kad nuo visuomenės buvo nuslėpti incidentai Baltarusijos AE.