Žinios. Jungtinėje Karalystėje siaučia audra Ciara – vėjo greitis siekia 129 kilometrus per valandą, atšaukiami skrydžiai

Kinijoje koronaviruso aukų skaičius pasiekė 811 ir jau pranoko SARS epidemiją prieš 17 metų.

Lietuviams, gyvenantiems Kinijoje skundžiantis, kad apsauginės kaukės nuo koronaviruso tapo deficitu, Lietuvos užsienio reikalų ministerija LRT radijui pranešė jau išsiuntusi kelias dėžes apsauginių kaukių. Tačiau jos kol kas įstrigusios Pekine ir Honkonge, nes kurjeriai dėl koronaviruso šiuo metu yra sustabdę operacijas Kinijoje.

Europos Komisija prieš Lietuvą yra pradėjusi 28 pažeidimo procedūras dėl šalyje neįgyvendinamų Europos Sąjungos teisės nuostatų. Dalies jų Lietuvai nesiseka išspręsti jau daugiau nei 5 metus. Įsisenėję klausimai: kitų ES valstybių piliečių lygios teisės dalyvauti Lietuvos politiniame gyvenime, tūkstančiai gyventojų, vis dar neprisijungę prie centralizuotų nuotekų tinklų. Nepašalinus pažeidimų, Lietuvai gresia finansinės sankcijos.

Siekiant didinti krovinių pervežimą ir skatinti turizmą, gaivinama idėja atstatyti geležinkelio vėžę į Gardiną.

Tailando policijos snaiperiai nukovė prekybos centre užsibarikadavusį karį, kuris per 18 valandų apsiaustį spėjo iššaudyti 30 žmonių ir 57 sužeisti.

Dėl higienos normų neatitikimo Baltarusijos specialistams sumanius iškelti netoli Lietuvos sienos Rimdžiūnuose veikiantį lietuvišką vaikų darželį, bendruomenė sunerimo.

Jungtinėje Karalystėje siaučiant audrai „Ciara“, atnešusiai į regioną uragano stiprumo, iki 129 km per val., vėją, sekmadienį buvo atšaukta traukinių, skrydžių ir keltų reisų. Mažiausiai 10 JK geležinkelio kompanijų paskelbė perspėjimus „nekeliauti“, o apie 20 kitų įspėjo keleivius, kad jų traukiniai gali vėluoti dėl tikėtinų trikdžių – nutrauktų elektros laidų ar medžių šakų ir kitų nuolaužų ant bėgių.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.