Savaitė. Rinkimai artėja, o premjeras – kryžkelėje tarp Karbauskio ir Masiulio: Skvernelis turi eiti su „valstiečiais“ arba neiti visai

LRT TELEVIZIJA

2020.02.09 19:25

Taline susitikę Baltijos šalių premjerai, Sauliaus Skvernelio teigimu, artėja prie susitarimo nepirkti Baltarusijos atominėje pagamintos elektros. Energetikos ministrai turėtų pasirašyti tokių ketinimų deklaraciją. Keliomis dienomis anksčiau užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmą kartą po 2015 metų vyko į Minską įteikti Lietuvos premjero kvietimo Baltarusijos kolegai atvykti į Klaipėdoje gegužę vyksiantį Ekonomikos forumą.

Grėsmių premjero Sauliaus Skvernelio reputacijai vis daugėja. Prie nemalonumų dėl keliuko namų link asfaltavimo, kuris taip paslaugiai įgyvendintas sulig Jaroslavo Narkevičiaus atėjimu į susisiekimo ministro postą, vėliau sekusios ministro gynybos, kai prezidentas pareiškė, kad metas Narkevičiui trauktis, šią savaitę prisidėjo ir sutuoktinės įsidarbinimas vienoje iš koncernui „Orlen“ priklausančių įmonių. Premjeras išsisukinėja, atsakinėdamas į žurnalistų klausimus – nežinau, žmonos paklauskite ir t.t., tuo sukeldamas papildomų abejonių. O rinkimai vis arčiau. Politologai sako, kad po skandalų su keliuku, o dabar ir žmona, Skvernelis teturi du kelius į rinkimus – eiti su valstiečiais arba visai neiti. Antrasis variantas mažai ką įtikina. Kol kas Ramūno Karbauskio viliojamas vesti visą valstiečių sąrašą, premjeras atsakymą atidėlioja. Premjero patarėjas sako, tam įtakos gali turėti ir Karbauskio paskelbtas karas buvusiam ministrui Rokui Masiuliui, mat Skvernelis tai laiko visos Vyriausybės puolimu.

Saulius Skvernelis kelia savo reikalavimus, kai Ramūnas Karbauskis jam pasiūlė vesti partijos sąrašą artėjančiuose Seimo rinkimuose, bet dabar premjeras dvejoja, ar sieti savo ateitį su šia partija. Vis tik, ar ši Vyriausybė išsilaikys iki rinkimų priklausys ir nuo prezidento Gitano Nausėdos pasirinktų prioritetų, interviu televizijos laidai „Savaitė“ sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas.

Koronavirusas tapo didžiausiu sveikatos iššūkiu Kinijos valdžiai per dešimtmečius. Ne tik sveikatos – ir milžinišku ekonominiu iššūkiu. Bet šią savaitę jis virto ir seniai nematyto masto politiniu iššūkiu.

Beveik penkis mėnesius trukusi trečioji Amerikos istorijoje prezidento apkaltos drama šią savaitę pasiekė atomazgą. Pagrindinis dramos herojus – Donaldas Trumpas nuo pat pradžių kartojo, kad tai yra dar vienas jo oponentų veiksmas, toks pat, kaip kaltinimai dėl suokalbio su Rusija.Išteistintas, sutvirtinęs pozicijas ir šalinantis nepaklusniuosius – toks Donaldas Trumpas žvelgia į rinkimus ir metinėje kalboje skelbia didįjį Amerikos nuotykį tik prasidedant.

Kaip ir kas ketverius metus, taip ir šiemet, Jungtinių Valstijų prezidento rinkimų maratonas prasidėjo Ajovoje. Respublikonams viskas ėjosi sklandžiai, jų kandidatas aiškus ir abejonių niekas neturėjo.

Kino pasaulis neteko dar vienos megažvaigždės – garbingo amžiaus sulaukusio amerikiečių aktoriaus Kirko Douglaso.

Ved. Nemira Pumprickaitė.