Žinios. Medikų sąjūdžio nariai priėmė rezoliuciją dėl pacientės mirties teisiamam chirurgui netaikyti baudžiamosios atsakomybės

LRT TELEVIZIJA

2020.02.08 17:52

Specialiųjų tyrimų tarnyba, įvertinusi eiles gydymo įstaigose, nustatė, kad trūksta ir skaidrumo, ir sisteminio požiūrio. Pasak pareigūnų, didžiausia korupcijos rizika kyla, kai viešai nepateikiama visa informacija apie pacientų registracijai skirtą laiką, jie negali ir viešai stebėti vykstančių pokyčių. Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad tik laiko klausimas, kada eilės sumažės - pradėta kurti išankstinė pacientų registravimo sistema.

Kaune susirinkę medikų sąjūdžio nariai priėmė rezoliuciją dėl pacientės mirties teisiamam Kauno klinikų chirurgui Žilvinui Saladžinskui netaikyti baudžiamosios atsakomybės.

Prekybos tinklas „Maxima“ prekybą šviežia mėsa ir jos pusgaminiais šiandien atnaujino. Vakar kilus įtarimų dėl taršos salmonelėmis, prekyba visoje Lietuvoje buvo sustabdyta. Kaip pranešė įmonės atstovai, prekyba buvo sustabdyta kilus įtarimams dėl vieno iš tiekėjų – bendrovės „Biovela“ – produkcijos kokybės.

Lietuvoje įsteigta nauja partija – Krikščionių sąjunga. Ją kuria parlamentaras Rimantas Dagys su bendražygiais ir planuoja sėkmingai dalyvauti Seimo rinkimuose. Politologai tuo abejoja, esą tik bus dar vieno politiko karjeros saulėlydis.

Iš viso 8 valandas vakar Sočyje vykusiose Putino ir Lukašenkos derybose sutarta dėl Rusijos dujų tiekimo tokiomis pat sąlygomis kaip praėjusiais metais – 127 doleriai už tūkstantį kubinių metrų.

Su į Italiją vizito atvykusiu Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir jo žmona Olena susitiko popiežius Pranciškus. Į privačią audienciją buvo pakviesti ir delegacijos nariai. Apie pokalbį su Katalikų bažnyčios vadovu žurnalistams papasakojo Ukrainos prezidentas, kuris džiaugėsi, kad pontifikas jį pavadino „taikos prezidentu". Zelenskis prašė Vatikano ir asmeniškai popiežiaus padėti taikiai sureguliuoti padėtį Ukrainos Rytuose, baigti kovas Donbase.

Airijoje šeštadienį pradėjo parlamento rinkimai, per kuriuos premjeras Leo Varadkaras (Lio Varadkaras) tikisi užsitikrinti naują kadenciją, tvyrant susirūpinimui dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos, nors rinkėjai gali būti labiau linkę vertinti jo pasiekimus vidaus politikoje.

Tailando šiaurės rytuose karys Korato mieste nušovė mažiausiai 20 žmonių ir savo išpuolį tiesiogiai transliavo internete.

Nuo šio mėnesio daugiau jaunų šeimų gali pasinaudoti parama pirmam būstui įsigyti ir kurtis regionuose.

Eidamas 90-uosius, mirė Nepriklausomybės Akto signataras Mykolas Arlauskas.

Šiaulių dramos teatre ruošiamasi sekti „Didelę lietuvišką pasaką”. Tai naujausias vaikiškų spektaklių režisierės Eglės Kižaitės darbas. Spektaklyje, pasitelkdama lietuvių tautosaką, menininkė bando atskleisti šeimos vienybės temą ir išlaisvinti itin reiklios publikos vaizduotę.

Šį savaitgalį atgijo Palanga – čia vyksta tradicinė šventė „Palangos stinta“.

Sportas. Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.