Kultūros savaitė. Išrinktasis VU rektorius Rimvydas Petrauskas: nuo šiandien aš – ne vien humanitaras

Sostinėje atidarytas grupės „Foje“ muziejus.

Įeinate į barą, o jame – aktų piešimo dirbtuvės. Kauniečių reakcijas tokioje situacijoje stebėjo aktų dirbtuvių fotografas Vytis Šulinskas.

„Taško teatras“ Klaipėdoje ir sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos teatras „Drugelis“ pristato bendrą spektaklį ir kviečia atsikratyti pasenusių stereotipų apie neįgaliuosius teatre.

Išrinktos gražiausios metų knygos. Ar visada leidinių dizainas – skaitytojo patogumui?

Filosofas Viktoras Bachmetjevas sako, kad mažą mecenatų skaičių Lietuvoje lemia ne finansai, o psichologija. Komentaras apie pinigus kultūroje.

Pasaulio kultūros apžvalgoje: Naujosios Zelandijos ir Classic FM radijo stočių pokyčiai, nuo klimato kaitos galintys nukentėti paveldo objektai, kultūringos dovanos austrams, besirenkantiems visuomeninį transportą.

Išrinktasis Vilniaus universiteto rektorius, istorikas prof. Rimvydas Petrauskas, siūlo nesureikšminti to, kad universitetui po 20 metų pertraukos vėl vadovaus humanitarinių mokslų atstovas. Profesorius daugiau kalba apie VU atvirumo visuomenei svarbą ir sako, kad tokia intelekto koncentracija negali užsidaryti universiteto sienose.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.