Laba diena, Lietuva. Plaučių vėžio gydymas Lietuvoje: naujausi vaistai rezerve, o sergančių kasmet – virš 1500

Po ketvirtadienio popietę kilusio sujudimo Vilniaus oro uoste dėl galimo koronaviruso atvejo – geros žinios iš Santaros klinikų. Kaip teigiama pranešime, jau pirminiai duomenys rodė, jog indikacijų įtarti galimą koronoviruso sukeltą infekciją nepakanka. Situaciją komentuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Ginreta Megelinskienė.

Kaip koronavirusas gali paveikti pasaulio ekonomiką? Įžvalgomis dalinasi „Norfos“ savininkas Dainius Dundulis, SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas bei Vilniaus universiteto Verslo mokyklos partnerystės docentas Marius Dubnikovas.

Suskaičiavus visus Ajovos demokratų sueigų balsavimo rezultatus, buvęs Saut Bendo Indianos valstijoje meras Pete`as Buttigiegas tik per plauką lenkia kairiųjų pažiūrų senatorių Bernie Sandersą, tačiau laimėtojas kol kas oficialiai neskelbiamas. Rezultatai iš visų apylinkių paskelbti praėjus jau trims dienoms po sueigos balsavimo. Tema domėjosi LRT žurnalistė Živilė Raškauskaitė.

Nuo gegužės 20-osios visose Europos Sąjungos šalyse įsigalioja mentolio kvapo ir skonio cigarečių draudimas. Tabako gamintojai prognozuoja, kad dėl to išaugs kontrabandinių cigarečių kiekiai, o dėl cigarečių kontrabandos prarandama iki 70 mln. eurų akcizo mokesčių. Amerikoje – irgi yra naujų draudimų. Kaip tai veikia tabako rinką, domėjosi LRT žurnalistė Jurgita Čeponytė.

Prezidentas Gitanas Nausėda galiausiai susitiko su į ekonomikos ir inovacijų ministru teikiamu Luku Savicku. Sprendimą dėl L. Savicko paskyrimo ministru prezidento patarėjai žada paskelbti kitą savaitę. Kodėl Ekonomikos ir inovacijų ministro kėdė vis dar tuščia? Politologės Rimos Urbonaitės komentaras.

Pacientų eilių formavimo ir valdymo srityse trūksta skaidrumo ir sisteminio požiūrio, taip teigia STT atlikusi korupcijos rizikos analizes šalies ligoninėse ir poliklinikose. STT nuomone, nėra sukurta tinkamai veikianti bendra į pacientą orientuota registravimo sistema sveikatos priežiūros paslaugoms gauti.

Prasideda 17 kartą rengiama šventė „Palangos stinta“. Kokias pramogas organizatoriai siūlo šiemet?

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau