Labas rytas, Lietuva II d. Pristatytas pirmasis gero garo žemėlapis: turime pirčių ir medyje, ir dvare

Antrąją dalį pradėkime nuo projekto „Draugystė veža“. LRT kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pristatomas socialinis projektas „Draugystė veža“ baigė atrankines keliones po Lietuvą. Pasak projekto įkūrėjos ir „sielos“ Žydrės Gedrimaitės, šiais metais iš viso nuvažiuota apie 2500 kilometrų, aplankyti 6 miestai ir rajonai, patirta įvairių nepamirštamų įspūdžių, sutikta daug žmonių atviromis širdimis. Dabar laukia svarbiausias etapas – išrinkti tris laimėtojų poras! Jau nuo šiandien 12 val. iki vasario 14 d. 24 val. portale LRT.LT jūs galite balsuoti už mylimiausias poras. Poros nugalėtojos bus paskelbtos vasario 15 d., nacionalinės „Eurovizijos“ finale. Tuomet ir paaiškės, kurie laimingieji gegužės mėnesį keliaus į Roterdamą ir gyvai stebės Lietuvos bei kitų šalių atstovų pasirodymus „Eurovizijoje“. Na o dabar – siužetas apie paskutines pretendentų poras, kurios šeštoje kelionėje lankėsi Alytaus krašte.

Kino teatruose – gausu premjerų: į ekranus sugrįžta Harley Quinn, tik šįkart – be Džokerio. Kaip ir kiekvieną penktadienį, kviečiame jus pasidairyti po kino pasaulio naujienas. Šį kartą premjerų gausu – į ekranus grįžta Harley Quinn, dokumentinio kino kūrėjai leidžiasi į Brazilijos džiungles ieškodami kilnaus gydytojo, kuris pasirodo esąs ne toks jau kilnus, taip pat jūsų laukia istorijos apie laimės suteikiančią gėlelę ir Prancūzijos priemiestyje siaučiančias gaujas. O kur dar Klaros kelionė bandant išvaduoti drakoną? Pasakoja kolegos.

Nusikelkime į magiškąjį Walto Disneyaus pasaulį.Pinokis“ visą pasaulį žavi jau 80 metų. Filmas sukurtas pagal italo rašytojo Carlo Collodi 1883-ųjų kūrinį „Pinokio nuotykiai“. Tai antrasis profesionaliai sukurtas Disneyaus animacinis filmas, pirmasis buvo prieš 3-ejus metus pasirodžiusi juosta „Snieguolė ir 7-ni nykštukai“. Didžiausias animatorių galvos skausmas buvo pats Pinokio personažas. Prireikė 12-os specialistų, kad sukurtų būtent tokį veikėją, koks jis ir pasirodė ekranuose. Mėgstamiausias paties Disneyaus veikėjas – katinas Figaro. Ši piešta muzikinė pasaka apie garsųjį Pinokį iš Italijos pelnė dvi „Oskaro“ statulėles, tai buvo pirmasis Walto Disneyaus filmas, įvertintas „Oskarų“ komisijos.

Mėgstantiems karštį – smagi žinia. Parengtas gero garo žemėlapis, kuris galimai yra pirmasis pasaulyje! Jame – visoje Lietuvoje išsibarsčiusios pirtys. O jų yra pačių įvairiausių: nuo pirties medyje iki pirties dvare! Plačiau pasakoja į LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studiją atvykusi „Keliauk Lietuvoje“ atstovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė ir Pirtininkų asociacijos pirmininkas Aridas Pabedinskas.

„Stop kadras“. JAV, Baltimorės meno muziejuje – išskirtiniai metai. 2020-ieji skirti moterų menui. Galerijoje bus eksponuojami tik moterų darbai. Taip minimas moterų balsavimo šimtmetis JAV. Suplanuotos 23 parodos.

Brolių Mekų gyvenimo lai(š)kai. „Labas rytas, Lietuva“ studijoje – knygos „Jono ir Adolfo gyvenimo lai(š)kai“ sudarytojas Kęstutis Pikūnas. Anot K. Pikūno, prie knygos prisidėjo visa plati Mekų giminė. Laiškai, anot knygos sudarytojo, yra įdomūs tuo, kad galime pažinti nematytą ir negirdėtą tiek Jono Meko, tiek jo šeimos istoriją. Ką dar laiškuose suguldė avangardinio kino tėvas – plačiau pokalbyje.

Dar viena spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Ved. Ignas Krupavičius.