Panorama. Baimė dėl koronaviruso išsisklaidė: ligos simptomai įtarimų kėlusiam asmeniui nepatvirtinti

Baiminantis koronaviruso grėsmės, Vilniaus oro uoste pavakare kilo sujudimas. Iš Varšuvos skridusį lėktuvą pasitiko greitosios pagalbos medikai, kurie sergantį keleivį išvežė į infekcinių ligų centrą. Visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė ramina, kad tai ne koronaviruso atvejis, o kita užkrečiama liga.

Populiaraus Jungtinių Valstijų naujienų portalo „Fox News“ sudarytame mirtiniausių Europos miestų dešimtuke – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda atsidūrė viršūnėje. Vyriausybės atstovai sako susisiekę su publikaciją rengusia žurnaliste – esą pasirinkta statistikos interpretacija neatspindi realios situacijos. „Fox News“ teigiama, kad remiamasi Jungtinių Tautų, Narkotikų ir nusikalstamumo biuro šiemet paskelbta ataskaita apie žmogžudysčių reitingus. Tiesa, vieni duomenys itin seni, o nemažai šalių jų išvis nėra pateikusios. Lietuvos policija sako, kad situacija realiai kitokia.

LRT jau skelbė, kad Kaune policija planuoja diegti sistemas, galinčias atpažinti žmonių veidus. Teisingumo ministras ragina neskubėti, nes tai gali pažeisti žmogaus teises. Dabar aiškėja, kad tokios technologijos jau kurį laiką galbūt naudojamos svarbiausiose šalies institucijose. Viena jų – Seimas. Kai kurie parlamentarai sako, kad tai visuotinio sekimo užuomazga, ir stebisi poreikiu taikyti veido atpažinimo technologiją, kai kiekvienas įeinantis ir taip identifikuojamas išrašant leidimą.

Senatui atmetus abu apkaltos straipsnius ir išteisinus Donaldą Trumpą, JAV prezidentas Baltuosiuose rūmuose sakė pergalės kalbą. Mojuodamas laikraščiu, kurio antraštė skelbia „Išteisintas", Trumpas demokratus, pradėjusius apkaltos procesą, vadino pagiežingais. O pats tikino, kad per visą procesą laikėsi tvirtai. Senatą kontroliuoja respublikonai, todėl iš anksto buvo aišku, kad Donaldas Trumpas bus išteisintas.

Apie nepavykusią Donaldo Trumpo apkaltą, tiesiogiai kalbamės su Vašingtone dirbančiu kolega, reporteriu Aurimu Piečiukaičiu.

Kinijos žiniasklaida skelbia, kad Uhane mirė koronavirusu užsikrėtęs gydytojas, pirmasis prabilęs apie naujo viruso protrūkį. Dar gruodžio 30-ąją, 34-erių medikas išsiuntė žinutę kolegoms, įspėdamas, jog bent 7 pacientams diagnozuotas SARS primenantis kvėpavimo takų virusas. Kinijoje, patvirtinus dar 3700 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, užsikrėtusiųjų skaičius perkopė 28 tūkstančius.

Šeimos skyrybų ginčams spręsti šiemet imta taikyti privalomąją mediaciją. Pasak mediatorių, sutuoktiniai ir vaikai patiria mažiau streso, išvengia papildomų išlaidų, o teismai neapkraunami civilinėmis bylomis. Tačiau Seimo kontrolierių įstaiga bei lygių galimybių organizacijos teigia, kad privalomoji mediacija nebūtinai turėtų būti taikoma smurto šeimoje atvejais.

Santaros klinikose Vilniuje metų pradžia pažymėta išskirtiniu įvykiu – mažiau nei per dvi paras čia atliktos 6 organų transplantacijos. Tam reikėjo glaudaus bendradarbiavimo su Nacionaliniu transplantacijos biuru ir kitomis Lietuvos bei užsienio ligoninėmis.

Statistika skelbia, jog praėję metai būsto rinkai buvo rekordiniai. Bet pasirodo, kad ne visa informacija yra įtraukiama. Kaip pasikeistų mūsų nekilnojamojo turto rinkos vaizdas, jeigu statistika fiksuotų viską?

Vokietijos Tiuringijos žemės vyriausybės vadovas ketvirtadienį atsistatydino ir paragino surengti pirmalaikius rinkimus, nepraėjus nė parai po jo išrinkimo su kraštutinės dešiniosios partijos „Alternatyva Vokietijai“ deputatų parama per balsavimą, kurį kanclerė Angela Merkel pavadino „neatleistinu“.

Šiaurės Italijoje, prie Milano, ketvirtadienį nuo bėgių nulėkė greitasis traukinys, nelaimėje žuvo du žmonės, dar apie 30 buvo sužeista, pranešė šalies žiniasklaida. Incidentas įvyko netoli Lodžio miesto, esančio apie 50 km į pietus nuo Milano. Teigiama, jog du žuvę žmonės – geležinkelių darbuotojai. Lodžio prefektas teigia, jog kitų sužeistųjų gyvybėms pavojus negresia. Nelaimės priežastys tiriamos.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako, kad Rusijai stiprinant karinę galią Kaliningrado srityje, trejus metus Lietuvoje dislokuotas NATO priešakinių pajėgų batalionas liks mūsų šalyje kiek reikės, kaip tiesioginis atsakas į galimus agresyvius ir provokacinius veiksmus. Valstybės saugumo departamentas įspėja, kad sąjungininkų pajėgos ir toliau lieka nuolatiniu informacinių-kibernetinių atakų taikiniu.

Rašytojų sąjungos leidykla išleido naują rašytojos, Europos Sąjungos literatūros premijos laureatės Undinės Radzevičūtės romaną „Grožio ir blogio biblioteka“. Po trejų metų pertraukos pasirodęs romanas bus pristatytas po kelių savaičių prasidėsiančioje Vilniaus knygų mugėje.

Mirė Holivudo aukso amžiaus legenda Kirkas Douglasas, trečiadienį pranešė jo artimieji. Jam buvo 103 metai. Žydų imigrantų iš Rusijos sūnus garsėjo „mačo“ ir ne visuomet malonių, „kietų“ personažų vaidmenimis, o per ilgesnę kaip šešių dešimtmečių karjerą nusifilmavo maždaug 90 filmų.