Ryto allegro. Scenos menų kritikos asociacijos portalas „Menų faktūra“ dėl finansų stokos ketina įgyvendinti naują politiką: meno institucijos galės užsisakyti kritiką

Ryto allegro

2020.02.06 08:08

Ryto allegro. Scenos menų kritikos asociacijos portalas „Menų faktūra“ dėl finansų stokos ketina įgyvendinti naują politiką: meno institucijos galės užsisakyti kritiką

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Mokslų premijų laureatai humanitarinių ir socialinių mokslų srityje – Rimvydas Petrauskas ir Tojana Račiūnaitė – abu apdovanoti už Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės tyrinėjimus. Pokalbis studijoje.

Rašytoją Romualdą Lankauską prisimena kolega Herkus Kunčius.

Savaitraščio „7 meno dienos“ apžvalga.

E. Nekrošiaus mokinė, režisierė Milda Mičiulytė Klaipėdos dramos teatre pristato premjerą pagal F. Dostojevskio novelę „Juokingo žmogaus sapnas“. Režisierę kalbina Česlovas Burba.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Scenos menų kritikos asociacijos portalas „Menų faktūra“ paskelbė dėl finansų stokos negalintis aprašyti visų įvykstančių premjerų ir ketinantis įgyvendinti naują recenzijų rašymo politiką, kuomet meno institucijos jas gali užsisakyti. Diskusija studijoje apie užsakomąją meno kritiką su viena iš „Menų faktūros“ iniaciatyvos autorių Aušra Kaminskaite, teatro kritikais Goda Dapšyte ir Andriumi Jevsejevu bei Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovu Aurimu Žviniu.

Kino teatrus pasiekė režisieriaus Vytauto Puidoko dokumentins filmas „El Padre Medico“ apie lietuvių misionierių Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį. Kokį herojų atrado režisierius ir kas slypi už žymios, tačiau mažai pažintos asmenybės veiklos? A. Kuskienės pokalbis su režisieriumi V. Puidoku.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.