Kultūros diena. Spektaklius mažiesiems kurianti Eglė Kižaitė: požiūris į vaikus ir teatrą jiems – vis dar labai abejotinas

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Kaip kurti muziejaus tapatybę ir suprasti esamą bei potencialų lankytoją? Lietuvos nacionalinis muziejus keičiasi – nauja erdvė ir naujos lankymo valandos yra tik dalis permainų. Kas muziejaus lankytojų lauks artimoje ateityje?

Vilniaus „Vartų“ galerijoje – susvetimėjimo bei žvilgsnio kelionės temos per skirtingų istorinių meno stilių motyvus. Atrasti patirtis, keičiančias suvokimą, ir požiūrį į pasaulį drauge su šiuolaikiniu menu ir jo gvildenamais šiandienio pasaulio niuansais, rytoj „Vartų“ galerijoje pakvies dvi jaunųjų menininkių personalinės parodos.

Kaip išlaisvinti vaikų vaizduotę ir norą žaisti bei atskleisti šeimos vienybės temą – spektaklis „Didelė lietuviška pasaka“. Teatre rimtų temų gvildenti nevengianti spektaklių vaikams ir jaunimui kūrėja Eglė Kižaitė naujausiame darbe bando atskleisti šeimos vienybės temą. Vaikiškame spektaklyje išlaisvinti itin reiklios publikos vaizduotę menininkė mėgins pasitelkdama tautosaką.

Studijoje – menotyrininkė, 2019-ųjų Lietuvos mokslo premijos laureatė dr. Tojana Račiūnaitė. Pokalbis apie 2019 m. Lietuvos mokslo premiją humanitarams.

Laidos pabaigoje tęsiame pasakojimų apie Metų knygos rinkimuose dalyvaujančius leidinius ciklą. Mūsų kūrybinės žurnalistų komandos inicijuotas miniserialas „Vaikų ekspertai apie Metų knygas“ pristato tęsinį. Šiandien jūsų dėmesiui – mažųjų literatūros kritikų beveik griežtas rašytojo Pauliaus Norvilos ir iliustratorės Jurgos Šulsytės knygos „Strykt pastrykt“ vertinimas. Akistata su jaunaisiais ekspertais buvo neišvengiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.