10–12. Pokalbis. Privačių senelių namų steigėjas: valstybė turi netrukdyti verslui

10–12. Pokalbis

2020.02.04 10:30

10–12. Pokalbis. Privačių senelių namų steigėjas: valstybė turi netrukdyti verslui

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kone 1300 vyresnių žmonių Lietuvoje laukia eilės į valstybinius ar savivaldybių įsteigtus senjorų globos namus. Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje esančiame Adutiškio miestelyje Senelių namus įkūręs verslininkas Žydrūnas Eimutis projektui „LRT ieško sprendimų“ sako, kad tokių įstaigų poreikis sparčiai augs, tad siūlo Lietuvai išeiti – jo teigimu, kokybiškus ir sąlyginai pigesnius privačius senelių namus.

Jeigu dalyje privačių senjorų globos namų mėnuo kainuoja kone 2 tūkstančius eurų, tai Adutiškio senelių namuose vadinamųjų siuntimų neturintys senjorai moka bent du kartus mažiau, o susitvarkius dokumentus paramai, papildomų įmokų nėra, sako verslininkas.

Ar sprendimai Adutiškyje gali būti pavyzdys visai Lietuvai? Kaip į privačių globos namų kaimynystę Švenčionių rajone reaguoja Šventos kaimo globos namų bendruomenė? Kaip padėtį ir galimus sprendimus Lietuvoje komentuoja mokslininkai ir socialinės srities specialistai?

Laidoje dalyvauja: Adutiškio senelių namų steigėjas Žydrūnas Eimutis, globos namų gyventoja Vanda Žukaitė, darbuotoja Jolanta Meškelienė, Švenčionių rajone dirbanti gydytoja Audra Daktariūnaitė, Švenčionių rajono Administracijos direktorė Jovita Rudėniene, Socialinės paramos skyriaus vedėja Eglė Jakštaitė-Rouda ir globos namų Šventos kaime vadovė Romualda Zobielienė ir kiti.

Ved. Giedrė Čiužaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Aktualiausi ir įdomiausi pokalbiai iš laidos „10-12“.

Kiti laidos epizodai

10–12. Pokalbis

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.