Labas rytas, Lietuva II d. „Maisto bankas“ kviečia prisijungti prie akcijos: geras darbas gali tilpti stiklainyje

Aukoti galima ir tuščią stiklainį: jį troškiniu, sriuba arba džemu užpildys „Maisto banko“ virtuvės šefai. Vasario 5-osios LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – pokalbis apie savanorystę. Studijoje apsilankęs nevyriausybinės organizacijos „Maisto bankas“ direktorius Simonas Gurevičius kviečia visus prisidėti prie akcijos – paaukoti... tuščią pusės litro talpos stiklainį. Minėta organizacija kasdien iš parduotuvių gauna apie 15 tonų paskutinės dienos galiojimo produktų. Pastarieji yra atrūšiuojami, dalis atiduodama daugiau nei 600 organizacijų, taip pat dalis produktų yra perdirbami ir patenka į tūkstančius stiklainių, kurie vėliau išdalijami skurstantiems. Beje, yra ir daugiau būdų padaryti gerą darbą – pasiklausykite.

Vasaris – vienas tamsiausių mėnesių, tik ne Kopenhagoje: mieste prasidėjo šviesų festivalis. Toliau laidoje – smagus vaizdo siužetas iš užsienio. Kopenhagoje prasidėjo šviesų festivalis – jis tęsis 23 dienas. Vasaris – vienas tamsiausių metų mėnesių, tad festivalyje pastatai nušviečiami įvairiomis spalvomis. Čia galima pamatyti maždaug 60 šviesos instaliacijų.

Italijos 9-ojo dešimtmečio madų atgarsiai: ryškias spalvas sugėręs Memfio judėjimas – naujoje lietuvės kolekcijoje. O dabar nusikelkime į 9-ojo dešimtmečio Italiją, kai susibūrę dizaineriai įkūrė Memfio judėjimą. Ryškios spalvos, geometrinės figūros ir drąsūs sprendimai – būtent šio judėjimo įkvėpta dizainerė Benita Klimbytė ir sukūrė ryškiaspalvę kolekciją. Kviečiame žiūrėti.

Istorija, prikausčiusi ir suaugusiuosius: prieš daugiau nei pusšimtį metų pasirodė animacinis filmas „Piteris Penas“. Metas „Kalendoriaus“ rubrikai. 1904-aisiais škotų rašytojo ir dramaturgo Jameso Matthew Barrie sukurta istorija apie Piterį Peną, Vendę ir pamestinukus jau daugiau kaip šimtmetį žavi vaikus ir suaugusius visame pasaulyje. Praėjus beveik 5 dešimtmečiams, Waltas Disneyus šią istoriją ekranizavo, ji tapo keturiolikta W. Disneyaus animuota istorija. Tai pasakojimas apie stebuklingą berniuką, kuris niekada neužauga. Istorija apie Piterį Peną užkariavo radiją, televiziją, lėlių teatrus, pantomimą, taip pat ir kino pasaulį. Skaičiuojama, kad iš viso filmas uždirbo beveik pusę milijardo Jungtinių Valstijų dolerių.

Ištrūkti gyvas iš „Eurovizijos“ pusfinalio norintis Rokas Povilius: tai, kad šaipomės, tik parodo, jog mums rūpi. Tęskime su dar vienu dainos „Eurovizijai“ pristatymu. Šįkart savo kūrinį šiam dainų konkursui atlieka ir apie jį pasakoja dainininkas Rokas Povilius. Antrajame nacionalinės atrankos pusfinalyje dalyvausiantis muzikantas prasitaria, kad šis pusfinalis – labai pavojingas. „Kas antras atlikėjas turi nugaros problemų“, – šmaikštauja jis. Ir priduria: „Tai, kad šaipomės iš „Eurovizijos“ tik parodo, jog mums rūpi.“

Pakeliaukime po Vilniaus universitetą. Šiandien kviečiame jus nusikelti daugybę metų atgal ir apsilankyti jėzuitų įkurtame Vilniaus universitete. Užsuksime į Baltąją salę, Mažąja aulą, apžiūrėsime astronominius prietaisus ir apsilankysime garsiausiuose universiteto kiemeliuose. Į pasivaikščiojimą su knygos „Vadovas po senuosius Vilniaus universiteto rūmus“ autore Nijole Bulotaite jus kviečia mūsų kolegos.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.