Kultūros diena. Daphnis Kokkinos – nebe nepasiekiama planeta: garsusis šokėjas apsilankė Klaipėdoje

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Kiek choras užauga per metus? Į gimtadienį kviečia Čiurlionio namų choras. Jau dvidešimt penkerius metus Vilniuje veikia Čiurlionio namai. „Gyvybė yra tada, kai gyvenimas šurmuliuoja“, – sako šių namų vadovas pianistas Rokas Zubovas, pristatydamas atsinaujinusias erdves, naujas veiklas ir šiuolaikinį žvilgsnį į Mikalojų Konstantiną Čiurlionį.

Susitikimas su legendinės choreografės Pinos Bausch asistentu, šokėju Daphniu Kokkinos. Ekrane šimtus kartų matytas šokėjas Daphnis Kokkinos visuomet atrodė tartum nepasiekiama planeta, todėl net sunku patikėti, kad šiandien jis čia Klaipėdoje, sako Agnija Šeiko. Teatrologė Goda Dapšytė Piną Bausch vadina šokio teatro pradininke, o Daphnį – jos dešiniąja ranka.

Metas pokalbiui. LRT PLIUS laidos „Kultūros diena“ studijoje – Lietuvos architektūros meno tarybos pirmininko pavaduotoja Rūta Leitanaitė.

Kas kuria liaudies meną? Skulptoriaus Adolfo Teresiaus sukaktys. Matyt, nerasime Lietuvos miesto ar miestelio, kuriame neišvystume koplytstulpio ar kryžiaus. Pastarieji buvo statomi net sovietmečiu. Deja, tačiau apie jų kūrėjus žinome nedaug. Vienas jų – liaudies menininkas A. Teresius, šiemet minintis net dvi sukaktis ir Garliavoje pristatantis autorinę parodą.

Dar viena knyga vaikams: susipažinkite su Tomo Dirgėlos „Benas – sapnų siuvėjas“. Laidos pabaigoje tęsiame transliaciją iš literatūros ir kultūros veikėjų sambūrio, kurio metu jaunieji literatūros kritikai naršo po bibliotekas ir Metų knygos rinkimuose „Knygų vaikams“ kategorijoje dalyvaujančių kūrinių puslapius. Šį kartą ant kritikų stalo – T. Dirgėlos knyga „Benas – sapnų siuvėjas“.