Laba diena, Lietuva. Fiksuojamos fenomenalios gamtos apraiškos: pražydo pavasario pranašai – žibuoklės ir lazdynai

Antradienį pristatytas grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas: didžiausia grėsme išlieka Rusija. Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis atskleidė, kad Lietuvoje buvo neutralizuota Rusijos federalinės saugumo tarnybos operacija. „Laba diena, Lietuva“ eteryje – VSD direktorius Darius Jauniškis.

Šylantys Baltarusijos ir Lietuvos santykiai įžiebė dar vieną naują mūšį: kam priklauso Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) istorija? Pokalbis apie tai su Lietuvos istorijos instituto direktoriumi Alvydu Nikžentaičiu. Anot A. Nikžentaičio, LDK istorija yra labai plati, todėl jos turėtų užtekti visiems – tik nereikia iškraipyti faktų.

Teisingumo ministras nori ištirti, ar Lietuvoje parduodamos elektrotechnikos prekės yra tokios pat kokybės, kaip ir kitose užsienio valstybėse. Kas kelia abejonių ministrui, domisi LRT žurnalistė Irma Janauskaitė. Ji pakalbino „Kilobaito“ padalinio vadovą Juozą Eidukonį, Nacionalinės vartotojų federacijos energetikos ekspertą Rimantą Zabarauską ir teisingumo ministrą Elviną Jankevičių.

Rusijos Konstitucijoje siūloma įtvirtinti „aukščiausiojo vadovo” postą. Pagrindinio šalies įstatymo pataisas rengianti grupė iš viso siūlo apie 100 Konstitucijos pakeitimų, praneša „Radio Svoboda“. Tarp jų ir siūlymas įkurti naujas „aukščiausiojo vadovo“ pareigas, nustatyti stačiatikybę pagrindine šalies religija bei įtvirtinti Rusijos kaip „Antrojo pasaulinio karo nugalėtojos“ statusą. Šia tema domėjosi LRT žurnalistė Jolanta Paškevičiūtė.

Po ketverių metų pertraukos Baltarusijoje viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paragino Baltarusiją įgyvendinti tarptautines Astravo atominės elektrinės saugumo rekomendacijas. L. Linkevičius taip pat pabrėžė Lietuvos įsitikinimą, kad Astravo atominė elektrinė statoma pažeidžiant saugumo ir aplinkosaugos standartus.

LRT tęsia susitikimus su Kovo 11-osios akto signatarais. Signataras Stasys Malkevičius sako, kad atkuriant nepriklausomybę reikėjo drąsos ir ištvermės, taip pat tautos palaikymo. Tuomečius labai skirtingus deputatus, pasak Malkevičiaus, vienijo viena idėja – nepriklausoma Lietuva.

Laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje viešintis gamtininkas Almantas Kulbis praneša apie fenologinio pavasario požymius. Pašnekovas įvardija pražydusias žibuokles, lazdynus, sako girdėjęs ir apie pražydusius alksnynus. Tiesa, gamtoje galima rasti ir tokių augalų, kurie dar nė nenustojo žydėti.

Kretingos rajone užfiksuotas naujausias Lietuvos rekordas – viena šeima dešimtmetį kolekcionuoja tautines juostas ir rankšluosčius. Jų sukaupė jau kelis šimtus ir planuoja atidaryti muziejų. Plačiau apie rekordininkų šeimyną – reportaže.

Lietuvoje atsirandant priklausomybę nuo mobiliųjų telefonų besigydančių žmonių, psichologai sako, kad telefonas gali sukelti rimtų konfliktų šeimoje, pakenkti ir darbo kokybei. Štai vaikų edukatorius Virginijus Benašas ir fotografas Remigijus Balčiūnas sako visai nesinaudojantys mobiliaisiais telefonais. Pastarasis samprotauja: „Šiandien telefonas apie žmogų žino daugiau nei artimas draugas, todėl telefono nenaudoju dėl privatumo.“

Palangos simbolis – kurhauzas, įgauna savo senąjį vaizdą: mūrinė dalis atverta dar prieš šešerius metus, o dabar baigiama restauruoti ir medinę. Plačiau apie atgimstantį Palangos kurhauzą – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau