LRT forumas. „Brexitas“ gali tapti istoriniu šansu į Lietuvą susigrąžinti emigrantus: ar valstybė yra pasirengusi juos priimti?

Savaitgalį Didžioji Britanija paliko Europos Sąjungą, o permainos, akivaizdu, kad palies visus. Apsispręsti turės ir mūsų šalies piliečiai – Jungtinės Karalystės nacionalinės statistikos tarnyba skelbia, kad šalyje gyvena 211 tūkst. lietuvių. Iki metų pabaigos jie turės gauti nuolatinio gyventojo statusą, išgyvenusį 5 metus, arba preliminaraus gyventojo statusą.

Prognozuojama, kad Jungtinės Karalystės pasitraukimas padarys įtaką ir mūsų piliečiui grįžimui į tėvynę. Ar išnaudosime istorinį šansą susigrąžinti į Lietuvą tūkstančius piliečių?

Apie tai diskutavo laidos svečiai: finansų ministras Vilius Šapoka; socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis; Seimo Europos reikalų komiteto narys Žygimantas Pavilionis; Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas; Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro vadovė Audra Sipavičienė; Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas bei premjero patarėjas Lukas Savickas.

Ved. Raigardas Musnickas.