Panorama. „Valstiečiai“ – į dar vieno laimingo bilieto rinkimuose paieškas: lyderio pozicijos atsisakius premjerui, partijos sąrašą vestų pats Karbauskis

Saulius Skvernelis paskelbė kol kas negalintis atsakyti, ar priims valstiečių ir žaliųjų kvietimą vesti partijos sąrašą per Seimo rinkimus. Jo patarėjas Skirmantas Malinauskas sako, kad tai priklausys ir nuo paskutinių premjero sveikatos tyrimų rezultatų.

Trečiadienį Lietuvą turėtų pasiekti ir naujausi reagentai, kurie padėtų nustatyti, ar žmonės užsikrėtę iš Kinijos pasaulyje plintančiu koronavirusu. Praėjusią savaitę Kauno ir Panevėžio medikams susidūrus su galima koronaviruso grėsme, Lietuvos laboratorijoje tirti trys mėginiai. Pagal Pasaulio Sveikatos Organizacijos rekomendacijas, jie buvo nusiųsti patikrinti į referentinę virusologijos laboratoriją Roterdame. Nustatyta, kad visi atvejai neigiami.

Kinijos vadovas pripažino, kad atsakas į koronaviruso protrūkį atskleidė trūkumų ir sunkumų, ir kad nuo jo pažabojimo priklausys šalies stabilumas ir atsivėrimas pasauliui. Bet Pekinas piktinasi ir kad kitos šalys neklauso Pasaulio prekybos organizacijos raginimų nesiimti nepamatuotų kelionių draudimų ir kitų ribojimų.

Dviejų dienų vizitą Baltarusijoje pradėjęs Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius žada dar kartą kelti Astravo atominės elektrinės saugumo klausimus bei aptarti galimybę kaimyninei šaliai per Lietuvą gabenti dujas ir naftą, taip siekiant didinti Baltarusijos nepriklausomybę nuo Rusijos.

Praėjus vos trims dienoms po „Brexito“, Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos vadovai pateikė skirtingas ateities santykių vizijas ir šovė perspėjamąsias salves dėl būsimų derybų. Programinėje kalboje premjeras Borisas Johnsonas pareiškė, kad sieks veikti nepriklausomai ir neįsipareigos taikyti Europos Sąjungos taisyklių, o prekyba klestės bet kuriuo atveju. Tuo metu Europos Komisija vėl perspėjo, kad jei Londonas netaikys bendrijos standartų, negali tikėtis ir be muitų prekiauti su Europos Sąjunga.

Tęsiasi projektas „LRT ieško sprendimų“. Kaip padėti senoliams, kurie savimi negali pasirūpinti patys. Vienas iš būdų – savarankiško gyvenimo namai, kurie kaip pusiaukelė tarp savų namų ir nuolatinės globos įstaigų. Fabijoniškių socialinių paslaugų namuose gyvenantys senjorai turi savo mažus butus, taip jie gali gyventi kuo savarankiškiau. Čia jie sulaukia pagalbos tik tiek, kiek būtina, ir gali jaustis oriai, patys atsakingi už savo gyvenimą. Tačiau tokių namų Lietuvoje trūksta.

Dėl didėjančios paukščių gripo grėsmės Maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudžia laisvai lauke laikyti naminius paukščius ir leisti juos prie vandens telkinių.

Prancūzijos prezidentas, atvykęs į Lenkiją gerinti atšalusių santykių, pabrėžė norą stiprinti Europos gynybą ir sakė, kad Paryžius nėra prorusiškas, o tik proeuropietiškas.

Jungtinėse Valstijose šį vakarą prasidės prezidento rinkimų maratonas – Ajovoje demokratų partijos rėmėjai pirmieji spręs, kas tinkamiausias lapkritį įveikti Donaldą Trumpą.

Šiandien popietę iš Latvijos į Lietuvą persodinti atgabenta donoro širdis. Pasak Nacionalinio transplantacijos biuro, vienoje iš Rygos ligoninių pacientui buvo konstatuota smegenų mirtis. Gavus artimųjų sutikimą, Latvijoje tinkamo recipiento, kuriam būtų galima atlikti širdies transplantaciją, nerasta, todėl ji pasiūlyta Lietuvai. Medikus iš Santaros klinikų į Rygą ir atgal skraidino Karinių oro pajėgų sraigtasparnis.

Nuo praėjusio lapkričio valstybės istorijos archyve saugotas Vasario 16-osios aktas vėl eksponuojamas Signatarų namuose vietoj iki šiol eksponuotos faksimilės.

Kauno paveldosaugininkai pradėjo tikrinti tarpukariu statytus pastatus, pažymėtus Europos paveldo ženklu. Pirmasis ir labai vertingas – Vytauto Landsbergio-Žemkalnio projektuotas pastatas, pro kurio stogą keliasdešimt metų bėga vanduo, nors čia įsikūręs senųjų ir retų spaudinių skyrius. Kultūros ministerijai pavaldi biblioteka lėšų stogo remontui neturi.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau