Kultūros diena. Nacionaliniame operos ir baleto teatre apdovanoti Metų solistai

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Metų solisto apdovanojimai Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Nacionaliniame operos ir baleto teatre apdovanoti Metų solistai – artistai, kurių pasirodymai teatro spektakliuose 2019 metais buvo pripažinti geriausiais. Pasak teatro vadovo, tai ypatingas, senas tradicijas turintis renginys, kurio laukia ne tik teatro bendruomenė, bet ir žiūrovai.

Metų knygos rinkimai. LRT Plius „Kultūros dienos“ žurnalistų komanda kiekvienoje šios savaitės laidoje pristatys po siužetą, skirtą leidiniams, dalyvaujantiems Metų knygos rinkimuose Knygų vaikams kategorijoje. Visas dėmesys bus sutelktas į jaunosios kartos kritišką arba nuosaikų žvilgsnį į akcijoje dalyvaujančių knygų turinį, o autoriams teks atsakyti į mažųjų ekspertų parengtus klausimus ir pagrįsti savo idėjas. Galima sakyti, kad kiekvieną vakarą mūsų žiūrovų lauks po intrigą iš mini-serialo „Vaikai ekspertai apie Metų knygas“.

VDA tapybos paroda „Modern VS Classic“. Vladas Eidukevičius, Antanas Gudaitis, Viktoras Vizgirda, Petras Kalpokas, Kazė Zimblytė, Dalia Kasčiūnaitė, Rimvidas Jankauskas-Kampas, Rūta Katiliūtė – tai tik kukli dalis menininkų, formavusių Lietuvos dailės raidą, kurių darbai eksponuojami Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Titanikas“, parodoje „Modern VS Classic“ (Modernas versus Klasika), sudarytoje iš privačios Egidijaus Jakubausko kolekcijos.

Paroda „Mes žmonės rimti“ Alytuje. „Obuolys nuo obels netoli rieda.. Mus jungia panašus požiūris ir nesvarbu, ar tai vaizdinė, ar žodinė kūryba“, – apie darbus su sūnumi Vidu sako menininkas Kostas Poškus. Parodoje „Mes žmonės rimti“, tėvas ir sūnus atskleidžia, ką kuria gyvendami skirtinguose miestuose.

Dramų skaitymų draugija Palangoje. Prie nusvirusios pušies Kęstučio gatvėje praėjusią vasarą sėdėjo trise: Rolandas Rastauskas, Herkus Kunčius ir Vytautas Balsys. Dviejų rašytojų ir režisieriaus kompanija, visą gyvenimą atnašavusi teatrui, tą lemtingą dieną nusprendė kurortinėje Palangoje išbandyti dramų gyvo skaitymo idėją. Ir štai - pačiame sausio gale skaitlinga dramų skaitymo draugija jau klausėsi penktojo kūrinio, šį kartą perkėlusio visus į groteskišką ir šmaikščią Herkaus Kunčiaus cirko aikštelę.

Ved. Julijus Grickevičius.