Labas rytas, Lietuva II d. Neregėta Graikija knygos puslapiais: nuo graikų mitų, sudėtingų istorijos vingių iki sąsajų su Lietuva

„LRT ieško sperndimų“. Antrąją laidos pusę pradėkime pokalbiu apie neseniai prasidėjusį LRT projektą. LRT žengia koja kojon kartu su įtakingiausiomis pasaulio žiniasklaidos priemonėmis – nuo šiol Lietuvos visuomeninis transliuotojas daugiau dėmesio skirs konstruktyviajai, į sprendimus orientuotai žurnalistikai. Visos trys LRT žiniasklaidos platformos – televizija, radijas ir naujienų portalas – pristato bendrą sprendimų žurnalistikos projektą „LRT ieško sprendimų“. Studijoje – 3 projekto žurnalistės Urtė Korsakovaitė, Laura Adomavičienė bei Giedrė Čiužaitė.

Pažiūrėkime Urtės Korsokovaitės parengtą reportažą. Kaip padėti senoliams, kurie savimi negali pasirūpinti patys. Vienas iš būdų – savarankiško gyvenimo namai, kurie kaip pusiaukelė tarp savų namų ir nuolatinių globos įstaigų. Fabijoniškių socialinių paslaugų namuose gyvenantys senjorai turi savo mažus butus, taip jie gali gyventi kuo savarankiškiau. Čia jie sulaukia pagalbos tik tiek, kiek būtina, ir gali jaustis oriai, patys atsakingi už savo gyvenimą. Tačiau tokių namų Lietuvoje trūksta.

Auksaspalvių retriverių diena. Auksaspalvis retriveris – kildinamas iš Didžiosios Britanijos. Anksčiau jie būdavo naudojami medžioklėje atnešti pašautą laimikį, o dabar – kaip namų šuo, paukštšunis, lauko varžybų dalyvis, neįgaliųjų vedlys. Manoma, kad auksaspalvių retriverių veislė išvesta 19-o amžiaus pabaigoje. Jie ramūs, meilūs, švelnūs, draugiški, jautrūs, budrūs.

„Graikija. Alyvmedis, vynmedis ir laivas". Anželikos ir Rimvydo Laužikų knyga „Graikija. Alyvmedis, vynmedis ir laivas" – tai neoficialus kelionių po žemyninę Graikiją ir Kretą vadovas, skirtas norintiems geriau pažinti šią šalį, planuojantiems ją aplankyti. Skaitytojas sužinos daug įdomių faktų apie antikinę, bizantiškąją, Osmanų laikotarpio ir šiandieninę Graikiją, susipažins su Graikijos kultūros palikimu, tradicijomis, Graikijos ir Lietuvos sąsajomis. Per kalnus, tarpeklius, miškus nukeliaus iki jūros ir nuostabių jos pakrančių. O jei norės, išmoks ir pasigaminti tikrų graikiškų valgių pagal autorių pateiktus receptus. Studijoje apsilankė vienas knygos autorių Rimvydas Laužikas.

Tarpukario stiliaus inkilai. Įdomybė iš Lietuvos. Gatvės menininkas „Morfai“ sukūrė inkilus, įkvėptus Kauno tarpukario architektūros. Namai paukščiams pagaminti tariantis su ornitologais ir yra labai stilingi. Kiekvienas iš dešimties sukurtų inkilų – vis kitoks. Skirtingos ir mažiausios detalės – pvz., jų stogai.

„Stop kadras“. Tunise sukurtas startuolis gelbės bitininkams. Programėlės kūrėją įkvėpė bičių ūkio nuostoliai per karščius. Bitininkas į telefoną gauna duomenis apie mikroklimatą avilyje. Jutikliai ir siųstuvai informuoja apie įsibrovėlius. Technologija susidomėjo Omanas ir Jungtinių Arabų Emyratai.

Ved. I. Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.