Labas rytas, Lietuva! I d. Ant „Dainų dainelės“ slenksčio: rekordinį laurų skaičių susižėrusi Evelina Sašenko ir jaudulį jaučianti Gerūta Griniūtė

Bruno Mars – „That's what I like.

Rytas su Liudu Mikalausku. Šįryt laidą „Labas rytas, Lietuva“ veda Ignas Andriukevičius, kurio draugijoje – operos solistas Liudas Mikalauskas, prieš keletą dienų paskelbtas geriausiu metų operos ir baleto teatro solistu. Tiesa, laidos svečias prisimena, jog savo, kaip solisto, karjerą pradėjo konkurso „Dainų dainelė“ scenoje, į kurią šį sekmadienį lips ir mažieji atlikėjai, o transliaciją bus galima stebėti per LRT PLIUS kanalą.

Įteiktos „Auksinės bitės“. Penktadienį vakare iškilmingos ceremonijos metu Vaidilos teatre Vilniuje buvo išdalyti garbingi LRT apdovanojimai „Auksinės bitės 2019“. Jais už didžiausius nuopelnus pagerbti LRT žurnalistai, už kadro dirbantys žmonės ir jų bendri projektai.

„The Ditties“ – „Belleville rendez-vous“.

„Dainų dainelė“ sugrįžta. Šįmet konkurso „Dainų dainelės“ vedėjų pora – tai Gerūta Griniūtė ir Ignas Krupavičius. Štai būsimoji vedėja tikina: „Jaučiu jaudulį, bet kartu labai džiaugiuosi galėdama dalyvauti šiame reiškinyje ir būti šalia dalyvių.“ Laidos studijoje vieši ir konkurso komisijos narys Martynas Staškus, kuris sakosi žadantis būti griežtas pasirodymų vertintojas. Apie legendinį „Dainų dainelės“ konkursą pasakoja ir atlikėja, vokalo mokytoja Jūratė Miliauskaitė, kuri įsitikinusi: „Vieno recepto, skirto visų vaikų lavinimui,nėra – kiekvienas vaikas yra individuali užduotis.“

Rytas po „Brexit“ lietuvių akimis. Vasario pirmosios rytas – istorinis, mat jis žymi Jungtinės Karalystės išstojimą iš Europos Sąjungos. Kas laukia Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių? Pasakoja Jungtinės Karalystės bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė.

Rytas su muzika. Muzikinį kūrinį atlieka Evelina Sašenko. Dainininkė – šešis kartus konkurso „Dainų dainelė“ nugalėtoja ir šio rekordo dar niekas nėra įveikęs. Atlikėjai dainų konkursas asocijuojasi su pačiais šilčiausiais prisiminimais ir sako visuomet laukdavusi šios šventės.

Nacionalinės kultūros ir premijos laureatai. Tęsiame reportažų ciklą apie Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus. Premijos bus įteiktos minint Vasario 16-ąją, iki to laiko mes jus plačiau supažindinsime su visais laureatais iš arčiau. Štai Saulius Šaltenis įvertintas už viso gyvenimo kūrybą, daugialypę literatūrinę kūrybą ir išskirtinį stilių.

Svirpliai – ir verslas, ir maistas. Laidos svečias – svirplių augintojas Vaidas Pavilionis. Kodėl vyras ėmėsi svirplių verslo? Atsakymai reportaže.

Paroda „Blind date“. Nacionalinėje dailės galerijoje surengta paroda, pavadinimu „Aklas pasimatymas“. Štai parodos kuratorė Agnė Matulevičiūtė atvirauja, jog „Aklas pasimatymas“ – tai taktilinė paroda, skirta liesti ir suvokti meno vertę per lietimo juslę.

Veido skaitymas. Lyg po padidinamuoju stiklu: prie laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjų prisijungė veidų skaitymo fenotipologas Giedrius Švetkauskas. Vyras paaiškina, kas yra toji fenotipologija: „Tai technologija, kuri leidžia pagal išorinius genetinius žmogaus arba gyvūno bruožus identifikuoti jo charakterį, esant stresinei situacijai.“ Ką apie jus galėtų pasakyti G. Švetkauskas?

Neringos Rekašiūtės knyga, filmas, daina. Fotografė Neringa Rekašiūtė siūlo savo mėgstamiausiųjų trejetuką: S. Aleksijevič knyga „Karo veidas nemoteriškas“, režisieriaus P. Jackson filmas „Žiedų valdovas“ ir muzikos grupės „Kamanių šilelis“ daina „Aš nieko nežinau“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau