Panorama. Lemtinga diena: skaičiuojamos paskutinės valandos iki Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos

Šiąnakt – lemtingos „Brexito“ skyrybos. Skaičiuojamos paskutinės valandos iki Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos. „Brexito“ šalininkas premjeras Borisas Johnsonas likus valandai iki pasitraukimo kreipsis į tautą ragindamas susivienyti. Tiesa, nauja pradžia reikš ir karštas bei sunkias derybas dėl Londono ir Briuselio ateities santykių. Londone dirbančių LRT reporterių Edvardo Špoko ir Žyginto Abromaičio kalbintas britų analitikas sako, kad „Brexitas“ – tai katastrofa.

R. Karbauskis trauksis iš postų Seime. Ramūnas Karbauskis pranešė, kad traukiasi iš Valstiečių žaliųjų frakcijos Seime seniūno ir Kultūros komiteto pirmininko postų. Politikas teigė, kad toks sprendimas jam leis skirti daugiau laiko artėjantiems Seimo rinkimams. Jis lieka partijos pirmininku ir vadovaus rinkimų štabui. Karbauskis taip pat informavo, kad „valstiečių“ sąrašą ves premjeras Saulius Skvernelis, jei apsispręs dalyvauti Seimo rinkimuose. Skvernelis naujienų agentūrai BNS sakė apie tai pirmą kartą sužinojęs iš žurnalisto ir komentarus žada pirmadienį.

Prezidentas: R. Karbauskio sąrašas nepridengs J. Narkevičiaus. Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Ramūnui Karbauskiui nepavyks puolimu prieš buvusį susisiekimo ministrą Roką Masiulį pridengti dabartinio ministro Jaroslavo Narkevičiaus bėdų. Karbauskis sako, kad klausimai nesusiję, o konflikto su prezidentu nėra.

Koronaviruso protrūkis – tarptautinė krizė. Pasaulio sveikatos organizacija dėl koronaviruso protrūkio skelbia pasaulinę nepaprastąją padėtį. Apie pirmuosius viruso atvejus savo šalyje skelbia Rusija, kuri kartu su vis daugiau pasaulio valstybių evakuoja savo gyventojus iš Kinijos. Virusas jau nusinešė 213 gyvybių, o užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki kiek daugiau nei 9600.

Saugantis koronaviruso, Kaune izoliuotas pacientas. Vilniaus ir Kauno medikams – susidūrimas su galima koronaviruso grėsme. Kaune, saugantis koronaviruso, vienas pacientas ne tik stebimas, bet ir izoliuotas. Į Kauno klinikinę ligoninę kreipėsi iš Vokietijos grįžęs vyras, kuris pajuto peršalimo simptomus po to, kai esą bendravo su kinų tautybės žmonėmis. Vyras izoliuotas atskiroje palatoje. Medikai koronaviruso nenustatė, klinikinių požymių esą nėra, o pats pacientas jaučiasi gerai, tačiau laukiama nacionalinės visuomenės sveikatos laboratorijos išvadų.

Prezidento veto civilinio turto konfiskavimui. Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo Civilinio turto konfiskavimo įstatymą. Prezidentūros teigimu, jis gali prieštarauti Konstitucijai. Šalies vadovas įstatymą Seimui grąžina su pataisa, kuria būtų atsisakoma įstatymo galiojimo atgal – nuo 2010 metų gruodžio 11 dienos. Įstatymo šalininkų teigimu, turto civilinis konfiskavimas padės kovoti su korupcija. Kritikai tvirtina, kad šis įstatymas gali pažeisti nekaltumo prezumpciją ir neproporcingai apriboti žmonių teisę į nuosavybę.

Įsipareigojimas: mažiaus cukraus, druskos ir riebalų. Viena didžiausių Lietuvoje duonos kepyklų „Vilniaus duona“ bei riešutų ir džiovintų vaisių prekybos bendrovė „Arimex“ mažins cukraus, druskos ir riebalų kiekį produktuose – bendrovės penktadienį pasirašė tai numatantį susitarimą.

M. Pompeo lankosi Ukrainoje. Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius lankosi Ukrainoje. Per susitikimą su prezidentu Volodymiru Zelenskiu jis patikino, kad Amerikos įsipareigojimai palaikyti Ukrainą yra nepajudinami. Zelenskis po susitikimo tvirtino nežinantis, ar apkaltos procesas Amerikoje turės įtakos šalių santykiams, tačiau pridūrė, kad Amerika galėtų vaidinti svarbesnį vaidmenį siekiant užbaigti karą Rytų Ukrainoje. Didesniam amerikiečių vaidmeniui priešinasi Maskva, tačiau Kijevas siekia Vašingtono įsikišimo.

Vilniuje griūvantis stulpas sužalojo žmogų. Vilniuje elektros stulpas užgriuvo ir sužalojo žmogų – vyras dėl patirtos galvos traumos ir daugybinių kaulų lūžių šiuo metu yra ligoninėje. Pasak policijos atstovų, sužalotasis yra sąmoningas. Dėl ant važiojamosios dalies užgriuvusio stulpo šalia kultūros baro „Kablys“ policija uždarė eismą, nukreipiami troleibusų ir autobusų maršrutai.

Palangoje vis labiau juntamos kitą savaitgalį vyksiančios Stintų šventės nuotaikos. Nors šios žuvies išsiilgę žvejai jau ir dabar apgulę Palangos tiltą. Tačiau po jų žvejybos, kurortui paliekama nemažai rūpesčių: tilto turėklai apkarstyti metaliniais įrankiais, apgadinti, supjaustyti. Palanga skaičiuoja, kad ir šiemet prireiks kelių tūkstančių eurų suniokotiems turėklams atnaujinti.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai. Tęsiame reportažų ciklą apie nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus. Premijos bus įteiktos minint vasario 16-ąją. Iki to laiko, mes jus supažindiname su visais laureatais iš arčiau. Vienas iš laimėtojų 74-ejų rašytojas Saulius Šaltenis, jis įvertintas už viso gyvenimo kūrybą, už daugialypę literatūrinę kūrybą ir išskirtinį stilių.

„Satyrikono“ įkvėpta paroda. Kaune Mykolo Žilinsko dailės galerijoje atidaryta koliažų paroda „300 paveikslų antikiniam romanui „Satyrikonas“. Ji kiek neįprasta, nes koliažų autorius nori likti paslaptyje, tačiau parodos kuratoriai viliasi, kad jo darbai sudomins jaunuosius kūrėjus imtis koliažo, mat ši technika Lietuvoje kol kas nepopuliari.

Ved. I. Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau