Kultūros diena. Įsimintiniausiu Kauno menininku šiemet išrinktas režisierius Gildas Aleksa

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Įsimintiniausias Kauno menininkas – režisierius Gildas Aleksa. Išrinkti geriausią iš geriausių nėra paprasta, net jei tai daro vienos ar kitos srities profesionalai. Jau daugiau kaip du dešimtmečius renkamas įsimintiniausias Kauno menininkas, o šiandien paaiškėjo, kas savo kūryba ir idėjomis labiausiai stebino praėjusiais metais.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras gimtadienį pasitinka su „Muzikine šypsena“. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir jo meno vadovas bei vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius nuo pat įsikūrimo stebino savo klausytojus netikėtais ir naujoviškais sumanymais. Savo trisdešimt pirmąjį gimtadienį orkestras irgi sutinka kitaip – klausytojams yra parengta nemažai šventinių staigmenų.

Vaikų darželio auklėtojos ir „mažųjų“ žmonių istorija spektaklyje „Kalniukas“. Šiandien ir rytoj Lietuvos rusų dramos teatro Didžiojoje scenoje premjera. Publikai bus pristatytas iš Latvijos kilusios režisierės Leros Surkovos spektaklis pagal rusų scenaristo, režisieriaus Aleksejaus Žitkovskio to paties pavadinimo dramą „Kalniukas“.

Laidos svečias: Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos „Oro“ autorius, rašytojas Marijus Gailius.

Naujienos iš užsienio. Vengrijoje gyvenančio skulptoriaus Mihalio Kolodkos įkvėpimo šaltinis – paslaptingasis britų menininkas Banksy. Savo nedideles skulptūrines jis „įtaiso“ įvairiose Budapešto vietose, niekam apie tai iš anksto nepraneša ir turi daug gerbėjų, kurie mielai leidžiasi į kelionę po miestą ieškoti keistų Mihalio Kolodkos kūrinėlių. Nors jo skulptūros – ne tokia stipri satyra kaip Banksy darbai, bet kursto daug diskusijų ir nostalgijos.

Ved. Živilė Kropaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau