Kultūros diena. Premjera „Miego brolis“ – kaip mus supantį pasaulį priimti ir girdėti kaip muziką?

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Premjera „Miego brolis“ – kaip mus supantį pasaulį priimti ir girdėti kaip muziką? Rytoj Valstybiniame jaunimo teatre premjera – žiūrovai išvys jauno režisieriaus Adomo Juškos spektaklį pagal austrų rašytojo Roberto Schneiderio romaną „Miego brolis“. „Miego brolis“ – tai jau trečias jauno režisieriaus Adomo Juškos sukurtas spektaklis Jaunimo teatre. Trečiaisiais studijų Muzikos ir teatro akademijoje metais čia jis debiutavo pastatymu „Šveikas“, vėliau publika išvydo „Fikcijas“.

Pažintis su žydų kultūros paveldu nekeliant kojos iš namų. Pasaulyje sparčiai populiarėja virtualūs turai, kuriuose neišeinant iš namų galima apsilankyti žinomiausiose galerijose ir muziejuose. Nors Lietuvoje dar reta institucija gali pasiūlyti tokias galimybes, vis dėlto bandymų netrūksta. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka pristato interaktyvų žydų kultūros paveldo žemėlapį.

Šiaulių chorui „Dagilėlis“ – 30. Tarp Tautinį pripažinimą pelnęs geriausiu šalies berniukų ir jaunuolių choru tituluojamas „Dagilėlis“ švenčia net kelias solidžias sukaktis. Šiemet šiauliečių choras mini 30-metį, o 25 sukanka to paties vardo dainavimo mokyklai. Nors „Dagilėlis“ yra daugiausia aukso medalių tarp Tautiniuose konkursuose pelnęs šalies choras, pasak jo įkūrėjo Remigijaus Adomaičio, kur kas svarbiau už apdovanojimus yra ugdyti publiką ir puoselėti Lietuvoje per mažai vertinamą chorinį meną.

Žinia iš užsienio: Vengrijoje gyvenančio skulptoriaus Mihalio Kolodkos įkvėpimo šaltinis – paslaptingasis britų menininkas Banksy. Savo nedideles skulptūrines jis „įtaiso“ įvairiose Budapešto vietose, niekam apie tai iš anksto nepraneša ir turi daug gerbėjų, kurie mielai leidžiasi į kelionę po miestą ieškoti keistų Mihalio Kolodkos kūrinėlių. Nors jo skulptūros – ne tokia stipri satyra kaip Banksy darbai, bet kursto daug diskusijų ir nostalgijos.

Laidos viešnia: Seimo narė Irena Šiaulienė apie rytoj posėdžiausiantį Baltijos Asamblėjos Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą bei kultūrinį regiono bendradarbiavimą.

Ved. Julijus Grickevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau