Laba diena, Lietuva. Paradoksas: ekonomika auga, bedarbių daugėja – kaip tai paaiškinti?

R. Karbauskis prieš R. Masiulį. Valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis galiausiai paviešino ilgai žadėtą sąrašą asmenų, kuriuos esą Susisiekimo ministerijai pavaldžiose institucijose įdarbino buvęs ministras Rokas Masiulis. Politikas taip pat pranešė, kad kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą. Į STT besikreipęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas R. Karbauskis prašo, kad ši įvertintų, ar buvęs energetikos, o vėliau – ir susisiekimo, ministras R. Masiulis bei su juo susiję asmenys nekūrė įsidarbinimo aukštose pareigose valstybinėse įmonėse schemų.

R. Karbauskio kaltinimai R. Masiuliui. Valdančiųjų lyderio ir buvusio susisiekimo ministro konfliktas vėl visuomenės akiratyje. „Valstiečių“ vadovas kreipėsi į STT dėl su R. Masiuliu susijusių asmenų „karjeros šuolių“, tokius kaltinimus pastarasis vadina neturinčiais pagrindo. Politologo teigimu, tokie R. Karbauskio pareiškimai, greičiausiai, baigsis šnipštu. Kaip teigia LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje viešėjęs politologas, Mykolo Romerio universiteto docentas Virgis Valentinavičius, R. Karbauskis naudojasi prezidento ir jo komandos klaida.

Po „Brexito“ vidurnakčio – daug pokyčių. Trečiadienį įvyko istorinis balsavimas – praėjus 1 317 dienų po to, kai britų rinkėjai nusprendė išstoti iš Europos Sąjungos – „Brexitas“ pagaliau įvyks. Apie šią situaciją detaliau – žurnalistas Vykintas Pugačiauskas.

Koronavirusas: naujos prevencinės priemonės. Ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad kol kas Lietuvoje įtarimų dėl koronaviruso atvejų nėra, o specialistai svarsto šalies oro uostuose ir kituose punktuose montuoti termovizorius.

JK: paskutinės dienos Europos Sąjungoje. Europos Parlamento deputatai pritarė Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos susitarimui dėl šalies išstojimo iš Bendrijos. Už šį susitarimą dėl pasitraukimo balsavimo 621 nariai, 49 buvo prieš, o 13 susilaikė. Plačiau apie tai – VU TSPMI direktorė Margarita Šešelgytė.

Paradoksas: ekonomika auga – bedarbių daugėja. 2019 metų šalies bendrasis vidaus produktas to meto kainomis siekė 48,3 mlrd., ir augo 3,9 proc. remdamasis išankstiniais duomenimis, praneša Lietuvos statistikos departamentas. „Buvo kalbų, kad lėtėja ekonomikos augimas, ateina nuosmukis. Tačiau ką mes matome, kad augimas sulėtėjo tik šiek tiek. Tačiau labai sunku suprasti, jei mes augome greičiau, kodėl pas mus didėjo nedarbas. Jis dabar siekia 6,3 proc. Labai sunku pasakyti, kodėl sakoma, kad yra darbuotojų trūkumas, jei mes turime tokį aukštą nedarbo lygį“, – stebisi ekonomistas Vaidas Navickas. LRT žurnalistai taip pat pakalbino ekonomistus Romą Lazutką bei Darių Imbrasą.

Efektyvesnė krūties vėžio diagnostika. Moterims, nuo šiol norinčioms išsitirti dėl krūties vėžio – bus paprasčiau. Į šalies ligonines keliauja nauji modernūs ir skaitmeniniai monografai, kurie svarbūs ankstyvai diagnostikai. Plačiau – pokalbyje su Nacionalinio vėžio instituto radiologijos skyriaus vadove Jurgita Ušinskiene.

Kovo 11-osios signataras Vytautas Puplauskas. Signataras Vytautas Puplauskas prisimena, kad prieš tris dešimtmečius Aukščiausiąją Tarybą ir visą tautą suvienijo laisvės troškimas. Laisvė, pasak signataro, tai galimybės, kurias ne visada išnaudojame. LRT rodo susitikimus su Kovo 11-osios akto signatarais.

Paukštynų apsauga nuo paukščių gripo. Lenkijoje plintant paukščių gripui, valstybės institucijos ruošiasi patikrinti Lietuvos paukštynuose įrengtas apsaugos priemones. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojo Vidmanto Paulausko, didžiuosius paukštynus ketinama patikrinti iki kovo. Vilniaus paukštyno vyr. veterinarijos gydytojas Tomas Miškinis bei Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovas Skirmantas Miškinis pakomentuos situaciją plačiau.

Ved. D. Jursevičius