Labas rytas, Lietuva II d. Niekada nebėgau ir nemoku bėgti: ar įmanoma išsiugdyti aistrą šiai sporto šakai?

Niekada nebėgau ir nemoku bėgti. Antrąją „Labas rytas, Lietuva“ dalį pradėkime nuo pokalbio. Šių metų orai palankūs sportuoti, tad bėgimo entuziastai kviečia į lauką! Studijoje – bėgikas Ignas Dombrauskis. Anot jo, aistrą šiai sporto šakai galima išsiugdyti – tereikia 2-3 mėnesius pratinti organizmą prie jos. Taip pat pašnekovas sako turįs programą, su kuria bando įkvėpti žmones bėgti be kančių. Plačiau apie ją – pokalbyje.

Rubrika „Stop kadras“. Berlyno pandų dvynių pora išleista į lauko voljerą. Nerangūs meškučiai susipažįsta su įvairiais paviršiais. Prižiūrėtojai atidžiai stebi jų sveikatą, o mažyliai aktyviai domisi nauja aplinka.

Kaip per metus gali pasikeisti vartojimo ir buities įpročiai? Daug – pasakytų šio reportažo herojė. Kaunietė Ugnė Domarkė nuolat ieško būdų, kaip galėtų gyventi tvariau ir draugiškiau su aplinka. Prasidėjo viskas nuo drabužių, o šiandien Ugnė savo atradimais dalijasi ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir su mumis.

Rubrika „Kalendorius“. San Remo dainų festivalis – kasmetinis renginys, vykstantis San Remo mieste, Italijos šiaurės vakaruose. Festivalis pradėtas rengti 1951 metais. Iki šių dienų tai vienas didžiausių renginių Italijoje. Jis didingumu prilygsta kasmetiniam Venecijos kino festivaliui. San Remo dainų festivalio pagrindu sukurtas šiuo metu žiūrimiausias muzikos renginys pasaulyje – „Eurovizijos“ dainų konkursas. Kasmet iš daugybės dalyvių San Reme išrenkamas nugalėtojas atstovauti šaliai „Eurovizijoje“.

Savaitgalį Druskininkuose – LTeam žiemos festivalis. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzevičiūtė „Labas rytas, Lietuva“ studijoje ne viena. Jai kompaniją palaiko LTeam talismanas – Ąžuolas. Anot viešnios, nors sniego už lango taip ir nematyti, tai nereiškia, kad sportuoti neįmanoma. Atvykusių į festivalį laukia sporto kino vakaras bei aibė įvairių „Snow arenoje“ vyksiančių renginių.

Rubrika „Stop kadras“. Indijoje – masinis šokis su kardais. Tai naujas Gineso rekordas. Dalyvavo 2126 žmonės tradiciniais drabužiais. Senovėje moterys taip pasitikdavo vyrus po karo.

Pasigaminti sviesto kūnui iš natūralių sudedamųjų dalių galima ir namie. Kaip tai padaryti? Papasakos natūralios kosmetikos kūrėja ir gamintoja Aistra Papaitė-Kazlauskienė, kuri atskleis puraus kūno sviesto receptą.

Antra spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Ved. I. Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau