Kultūros diena. Saudo Arabijoje surengtas „Artatonas“ – menininkai jame varžosi kurdami drauge su dirbtiniu intelektu

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Trys broliai – trys klarneto virtuozai koncerte „Klarneto dinastija“. Visada įdomu išgirsti apie dinastijas: politikų, dailininkų, muzikų – kaip jos gimsta, auga. Šį kartą proga susipažinti su klarnetininkų dinastija – trys broliai, klarneto virtuozai Makštučiai rytoj kartu su Šventojo Kristoforo orkestru rengia koncertą Vilniaus Šventosios Kotrynos bažnyčioje.

Lietuvos ir pasaulio technikos istorija naujai – rekonstruojamame Energetikos ir technikos muziejuje. Energetikos ir technikos muziejus rekonstruojamas į naują muziejų, kuriame išbandymų ir patirčių galės semtis visa šeima. Pasak darbuotojų, jau šiandien čia galima išbandyti kokį greitį pasieksite čiuoždamas iš vieno aukšto į kitą, arba pamatyti, kaip mediniai automobilių kėbulai virto metaliniais. Vilniaus gimtadieniui požemiuose įrengti pabėgimo kambariai, kuriuose - sostinės istorija. Taigi, buvusi Vilniaus elektrinė tampa vis labiau lankytojus įtraukiančia vieta.

Biblinių ir asmeninių istorijų interpretavimas Andriaus Zakarausko tapyboje. Nuo rytojaus „The Rooster Gallery“ persikelia į Radvilų rūmų erdvę – atidaroma tapytojo Andriaus Zakarausko paroda „Stories From Before“, kurioje, anot autoriaus, darbai tiesiog zvimbia nuo įvairiausios informacijos ir istorijų.

Žinia iš užsienio. Ką gali dirbtinis intelektas? Saudo Arabijoje surengtas „Artatonas“, kai menininkai varžosi kurdami drauge su dirbtiniu intelektu, ne vienintelis pasaulyje, bet pirmas šioje šalyje. Rijade surengtose varžybose dalyvavo trys šimtai grafikos dizainerių iš 50-ies šalių. Kurti „meną“; jiems padėjo modernios dirbtinio intelekto priemolinės ir technologijos. Ką pavyko sukurti, demonstruojama Rijade vykstančioje parodoje.

Laidos viešnia: viešosios įstaigos „Vilniaus miesto muziejus“ laikinoji direktorė, menotyrininkė Rasa Antanavičiūtė.

Vedėja Gerūta Griniūtė.