Panorama. Po raginimų atskleisti psichologinio smurto ligoninėse atvejus – spaudimas išduoti prabilusius medikus

Reaguodamas į „Grigeo“ ir kitus išaiškėjusius taršos skandalus, Seimas sugriežtino aplinkos taršos kontrolę. Pagal vadinamąjį Klaipėdos paketą, įmonėms gerokai išaugs taršos mokesčiai, už pažeidimus kone trigubai didės ir baudos, o jiems pasikartojus atsiras galimybė stabdyti įmonės veiklą.

Koronaviruso epicentre, izoliuotame Uhane, nuolat gyvena du lietuviai, patvirtino Užsienio reikalų ministerija. Ambasada Kinijoje su jais palaiko ryšį, pagalbos jiems esą nereikia, virusu jie neužsikrėtę.

Vaikai šalies mokyklose kvėpuoja nevėdintu, kenksmingų medžiagų ir pelėsio prisikaupusiu oru. Tai atskleidė vienuolikoje Lietuvos mokyklų atliktas tyrimas. Nustatyta, kad anglies dioksido koncentracija klasėse daugiau nei pusantro karto viršija rekomenduojamą ribą. Sveikatos ekspertai sako, kad toks oras turi įtakos ir vaikų sveikatai, ir gebėjimui mokytis.

Psichologinį smurtą patiriantiems medikams padėti pažadėjusi sveikatos apsaugos ministerija spaudžiama atskleisti anonimiškai prabilusius medikus. To reikalauja prokuratūra, į kurią kreipėsi mobingu kaltinamas Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas. Ministras sako neketinantis atskleisti anoniminių pranešėjų.

JAV prezidento Donaldo Trumpo plane Artimiesiems Rytams siūloma įkurti Palestinos valstybę su sostine dalyje rytų Jeruzalės, sako amerikiečių pareigūnai. Oficialioje konferencijoje D. Trumpas pareiškė, kad Jeruzalė atitenka Izraeliui ir yra neginčytina valstybės sostinė, o Palestina galės įkurti savo valstybę.

Prokurorai baigė dalį tyrimo dėl didelės vertės prieš septynerius metus žlugusio Ūkio banko turto iššvaistymo. Įtarimai pareikšti 13 asmenų. Tarp jų – pagrindinis banko akcininkas Vladimiras Romanovas, kuris yra gavęs prieglobstį Rusijoje, su Lietuvos teisėsauga nebendradarbiauja ir bus teisiamas už akių.

Kol lietuviai pigesnių prekių ieško Lenkijoje, mūsų šalies ekonominius rodiklius gerina latviai. Ypač daug kaimynų sulaukia pasienio prekybos centrai ir turgavietės bei degalinės. Kaimynai į Lietuvą atvyksta ne tik apsipirkti, bet ir naudojasi kelis kartus pigesnėmis pašto, taip pat medicinos paslaugomis.

Kauno klinikose sėkmingai atlikta placentos kraujagyslių operacija, išgelbėjusi dvynukus. Medikai lazeriu placentą padalijo į dvi dalis. Sudėtinga operacija atlikta padedant užsienio specialistams.

Europos Komisijos vicepirmininkė perspėja Lenkijos valdžią dėl teisėjų juodinimo kampanijos, kai premjeras, teisingumo ministras ir valstybinė televizija užsipuolė Aukščiausiąjį teismą dėl jo sprendimo nepripažinti valdančiosios partijos paskirtų teisėjų.

Artimiausia Jungtinių Valstijų sąjungininkė Jungtinė Karalystė meta iššūkį Donaldui Trampui. Premjeras Borisas Johnsonas nusprendė leisti Kinijos telekomunikacijų milžinei „Huawei“ dalyvauti kuriant penktosios kartos mobilųjį ryšį, nors Vašingtonas perspėjo, kad tai sukels grėsmę žvalgybų bendradarbiavimui ir net laisvosios prekybos sutarčiai, kurią Londonas tikisi greitai suderėti po „Brexito“.

Seime įstrigo naujo žiniasklaidos rėmimo modelio svarstymas. Po daugelio opozicijos narių pastabų nutarta Ramūno Karbauskio inicijuotas visuomenės informavimo įstatymo pataisas grąžinti tobulinti Kultūros komitetui.

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejuje Kaune atidaryta Australijoje gyvenančios menininkės Jazminos Cininas paroda. Joje – menininkės knygos, sukurtos iš jau panaudotų medžiagų ir moterų vilkolakių istorijos, kuriomis menininkė domisi jau du dešimtmečius.

Nyderlanduose, Roterdamo rotušėje paaiškėjo, kokia tvarka gegužę tame pačiame mieste pasirodys Eurovizijos konkurso dalyviai. Lietuvos atstovas pasirodys pirmo pusfinalio pirmoje dalyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau