Labas rytas, Lietuva I d. Penkios merės ir viena ministrė: kokia tokios lyčių nelygybės kaina?

Sausio 28, antradienis. „Labas rytas, Lietuva“ laidą pradedame su gausia vyrų kompanija: laidos vedėju Ignu Krupavičiumi ir jo padėjėjais – Modestu Naudžiumi ir Ignu Andriukevičiumi. Kartu jie pristatys aktualiausias naujienas bei trumpai apžvelgs portaluose ir laikraščiuose įdomiausias publikacijas.

Iškart po to – išsamesnė spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi.

Po jos – keliaukime į skiltį „Pasigamink pats“. Joje – patarimai, kaip patiems pasigaminti aromaterapijos priemonę – pomanderį. Jo istorija siekia viduramžius, o ir šiandien jis dažnai naudojamas kvapų mėgėjų. Pažiūrėkime.

Vieniems atliekos, kitiems – žaliava kūriniams. Susipažinę su populiaria aromaterapijos priemone, kviečiame į pažintį su daiktų dizainere Evelina Kudabaite. Jos kuriami indai, žvakidės, kiti namų apyvokos daiktai sukurti iš įvairiausiose vietose rastų dažniausiai niekam nebereikalingų medžiagų. Kaip iš lentpjūvėse surasto „lobio“ sukurti meno kūrinius – menininkė papasakojo mūsų kolegoms.

Lietuva yra antroje vietoje Europoje pagal gimdos kaklelio vėžio sergamumą. „Labas rytas, Lietuva“ studijoje – gydytoja, akušerė ginekologė Viktorija Ežerskienė paaiškins, dėl kokių galimų priežasčių mes vis dar stipriai atsiliekame. Taip pat pasidalins informacija, kokios prevencijos priemonės galėtų padėti diagnozuoti šią ligą.

Lyčių stereotipų kaina. Sausio 28 d., antradienį Seime vyks mokslinė-praktinė konferencija „Sisteminis požiūris į lyčių lygybę: Priemonės smurto lyties pagrindu prevencijai ugdymo įstaigose“, kurios metu bus pristatyta šešiose Europos Sąjungos šalyse dvejus metus trukusio tyrimo pagrindu parengta mokomoji medžiaga 8–12 metų vaikams. Apie ją – pokalbis su Seimo nare Dovile Šakaliene bei „Vaikų linijos“ vadovu Robertu Povilaičiu.

Nepriklausomybės Akto signatarai. Signataras Vidmantas Povilionis prisimena, kad balsuojant dėl kovo 11-osios daugelis suprato, kad Lietuva atsidurs pasipriešinimo smaigalyje ir neatmetė represijų galimybės. Kalbėdamas, apie Lietuvos per trisdešimt metų nueitą kelią Povilionis įžvelgia grėsmių, tai emigracija, patriotizmo neskatinanti švietimo sistema.

Dar viena spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi.

Ved. Ignas Krupavičius