Panorama. Praradimai: Lietuva neteko šalies istoriją įkūnijusio profesoriaus Edvardo Gudavičiaus, pasaulis – krepšinio ikonos Kobe Bryanto

Mirė istorikas, Gedimino ordino kavalierius, Lietuvos mokslo ir kultūros premijų laureatas profesorius Edvardas Gudavičius. Jam buvo 90. Atsisveikinti su profesoriumi bus galima trečiadienį Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje, laidotuvės – ketvirtadienį Antakalnio kapinėse, menininkų kalnelyje.

Pasaulyje ir toliau plintant koronavirusui, užsienio reikalų ministerija dar kartą atnaujino rekomendacijas keliaujantiems, ir ragina laikinai susilaikyti nuo kelionių į Kiniją. Šioje šalyje plintančio viruso aukų padaugėjo iki 81, o užsikrėtusiųjų šiuo pavojingu virusu jau daugiau kaip 2700.

Lenkijoje visą dieną vyksta 75-ųjų Aušvico koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metinių minėjimo renginiai. Susirinkę išgyvenusieji dalijosi atsiminimais apie žiaurumus, kuriuos patyrė, ir perspėjo apie stiprėjantį antisemitizmą pasaulyje. Minėjimo iškilmėse dalyvauja ir karališkųjų šeimų nariai, prezidentai, premjerai iš daugiau nei pusšimčio šalių, tarp jų – Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Už patirtą sveikatos sutrikdymą, gesinant gaisrą padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ ugniagesiai planuoja kreiptis į teismą ir siekti kompensacijų.

Teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nustatė, kad Kauno mero Visvaldo Matijošaičio dvare Kauno rajone atlikti statybų ir remonto darbai – savavališki ir nederinti. Už neteisėtai nugriautą pastatą ir rekonstruotą svirną paveldosaugininkai darbų vadovui jau skyrė beveik 34 tūkstančių eurų baudą, ekspertai toliau skaičiuoja žalą paveldo objektui.

Kobe Bryanto žūtis sraigtasparnio avarijoje Kalifornijoje sukrėtė visą pasaulį. Įvykusi tragedija pareikalavo devynių žmonių gyvybių, tarp jų – legendinio NBA krepšininko ir jo 13-metės dukros Giannos. Žinią apie vieno geriausių visų laikų žaidėjų skaudžiai priėmė NBA lygos krepšininkai, o prisiminimais apie Bryantą pasidalijo ir mūsų šalies krepšinio pasaulio atstovai.

Aukštiesiems kursams Lietuvoje – 100 metų. 1920 metais Kaune atidaryti Aukštieji kursai tapo pirmąją nepriklausomos Lietuvos aukštąja mokykla, kurioje buvo dėstoma lietuvių kalba. Vos paskelbus apie kursus, per kelias dienas sulaukta daugiau nei 600 norinčiųjų studijuoti.

Los Andžele šiąnakt išdalyti prestižiniai „Grammy“ apdovanojimai. Daugiausia jų pelnė atlikėja Billie Eilish.

„Keistuolių teatras“ geriausiai žinomas mažųjų žiūrovų arba 30-mečių, užaugusių su šio teatro spektakliais. Neįprasta teatrui vieta ne centre, o viename iš Vilniaus miegamųjų rajonų, kur jis veikia jau 30 metų ir pirmą kartą per visą gyvavimo laikotarpį nusprendė, kad laikas atsinaujinti. Pradėta pastato rekonstrukcija, po kurios pasikeis vidaus erdvės, atsiras papildoma salė.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau