Draugystė veža. Kasparas ir Gytis: kartu mes mokomės atskleisti savo unikalumą, įveikti sunkumus ir išpildyti svajones

Kasparui – 23 metai. Jis turi autizmo spektro sutrikimą. Nors išoriškai vaikinas nesiskiria nuo sveikųjų, tačiau yra šiek tiek kitoks. Kasdien jo laukia daugybė iššūkių, vienas kurių – neišsiskirti iš aplinkinių. Jis labai nori draugauti. Liūdi, jei yra atstumtas ar kartais pašieptas. Kasparas susiduria su įvairiais sunkumais. Girdėdamas daug žodžių jis dažniausiai nesupranta pokalbio turinio, todėl kalbėti su juo reikia labai trumpais sakiniais. Jam sunku sukaupti dėmesį. Maža smulkmena – ir jo mintys „pabėga“. Gero elgesio Kasparas mokosi iš aplinkinių. Blogo – taip pat. Patyręs nors ir mažiausią nesėkmę – labai susijaudina ir dažnai pasielgia nederamai, taip sukeldamas aplinkinių pasipiktinimą. Jis žino gero elgesio taisykles, bet jam ne visada pasiseka jų laikytis. Nuolat jaučia didelę įtampą dėl to, kad yra kitoks, dėl galimų nesėkmių ir dėl aplinkinių požiūrio.

Gytis – 34 metų. Užsiima individualia veikla, yra jūrų skautas, „Atlantic Challenge“ ambasadorius Lietuvoje, propaguoja sveiką gyvenimo būdą ir yra socialiai aktyvus. Kasparo ir Gyčio pažinčiai – jau apie 20 metų, o tikrai draugystei – ketveri. Matydamas kaip Kasparui sunku susidoroti su problemomis Gytis pasiūlė paplaukioti baidare. Tai buvo jų gražaus bendravimo pradžia. Mokslai profesinėje mokykloje buvo Kasparui nelengvas laikas. Tačiau jam labai pasisekė, nes sutiko Gytį, kuris tarsi šturmanas padėjo išlaviruoti iš sudėtingų situacijų. Laisvalaikį bičiuliai stengiasi leisti smagiai – sportuoja sporto klube, lankosi pirtyje ant jūros kranto, bėgioja po mišką. Taip jie ruošiasi dalyvavimui kasmet organizuojamame „Vilties bėgime“, skirtame paremti onkologiniams ligoniams.

Gytis sako, kad Kasparas labai draugiškas, nuoširdus, tolerantiškas. Prieš pusmetį jis baigė profesinę mokyklą ir gavo želdinių tvarkytojo diplomą. Tai – didelė šventė. Tačiau darbo paieškos iki šiol – bevaisės. Todėl Gytis pasiūlė Kasparui būti jo padėjėju. Nuo šiol abu bičiuliai važiuoja darbuotis klausydami muzikos ir kurdami šmaikščius ateities planus. Gytis nori įrodyti Kasparui, kad drauge galima atskleisti savo unikalumą, įveikti sunkumus ir išpildyti svajones. „Draugystė veža“ projektą mes suprantam kaip galingą srovę, kuri neša mus gyvenime ir moko priimti kitus tokius, kokie jie yra“, – sako Gytis, o Kasparas turi aiškų tikslą: „Aš noriu laimėti! Supratot? Ir nesipykstam. Ir niekaip kitaip.“