Laba diena, Lietuva. Lietuvos pasienyje – kuriozas: pažeidėjas ne tik apsišarvavo folija, bet ir mėtė pėdas

Sausio 24-osios LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“ prasideda nuo penktadieniais įprasto Mykolo Romerio universiteto lektorės, politologės Rimos Urbonaitės komentaro. Ekspertės akiratyje – šviežiausias prezidento Gitano Nausėdos ir premjero Sauliaus Skvernelio susitikimas. Tiesa, po jo jokių komentarų nebuvo nei iš vienos, nei iš kitos pusės. Taip pat pokalbyje – apie Jaroslavą Narkevičių, Aurelijų Verygą ir socialiniuose tinkluose beprasidedančią politikų savireklamą.

Koronaviruso aukų skaičiui padidėjus iki 26, apie 40 mln. žmonių Kinijos Hubėjaus provincijoje atsidūrė masinio karantino zonoje. Kokia tikimybė, kad šis virusas gali atkeliauti ir į Lietuvą? Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas sako, kad lietuviams kol kas pernelyg baimintis nereikia. Tiesa, potencialios rizikos niekada negalima pamiršti.

Iki „Brexito“ – savaitė. Paskutiniai sprendimai priimti, liko tik dar keli žingsniai. LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė sako, kad šiandien labai svarbų žingsnį žengė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles Michelis – jie pasirašė „Brexito“ susitarimą. Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS studijoje.

Kelkimės į Šiaulių rajone stūksančią Gruzdžių bažnyčią. Kartu su ugniagesiais pasidomėsime, kaip bažnyčia rūpinasi priešgaisrine sauga. Klebono Donato Klimašausko teigimu, priešgaisrinė signalizacija čia jau įrengta, tačiau iššūkių dar yra. Šiaulių ugniagesių atstovas Gintaras Zonis sako, kad gesinti bažnyčias – gana sudėtinga, ypatingai dėl šių pastatų aukščio.

Toliau laidoje – apie kuriozą Lietuvos pasienyje. LRT TELEVIZIJOS studijoje viešintis Valstybės sienos apsaugos tarnybos Prevencijos skyriaus viršinininkas Giedrius Mišutis pasakoja, kad paskutinysis „zuikis“ – Uzbekistano pilietis. Pastarasis ne tik pasigamino folijos kostiumą, bet ir sieną kirto eidamas atbulomis. Tiesa, sekėsi pažeidėjui prastai – jis buvo sučiuptas.

Dar kartelį apie koronavirusą Kinijoje – tik kitu kampu. Kiek šis virusas kainuos Kinijai ir pasauliui? Prognozuoti bando LRT žurnalistas Mindaugas Aušra.

Kita tema – profesinio mokymo populiarumas. Ar mokytis profesinėje mokykloje Lietuvoje – vis dar nėra „lygis“? Kalbamės su švietimo, mokslo ir sporto viceministru Arūnu Plikšniu bei Visagino profesinio mokymo centro direktoriumi dr. Vytautu Petkūnu.

LRT tęsia dokumentinių pasakojimų ciklą. Signataras Eugenijus Petrovas prisimena, kad tuo laiku svarbiausia buvo, jog balsuojant dėl nepriklausomybės nebuvo susvyruota. Jis prisimena sunkią valstybės kūrimo pradžią, kai Kremliaus vizijose Lietuva buvo be Vilniaus ir Klaipėdos. Dabar, E. Petrovo teigimu, kiekvienas lietuvis turėtų prisiminti svarbiausią – kur jis užaugo.

Vilniaus švenčia gimtadienį! Sostinei – 697. Šventė – Vilniaus, o dovanos – jums. Sukaktis bus paminėta įspūdingu šviesų festivaliu. Kelkimės greta šviesos instaliacijų, kur plačiau apie visą šou sostinėje papasakos festivalio organizatorius Paulius Jurgutis, instaliacijos „Beveidžiai“ kūrėjas Radu Ignatas ir instaliacijos „Order200“ autorius Emilienas Guesnardas.

Laidos pabaigoje – pokalbis apie Panevėžio ligoninės slėptuvėje įkurtą medicinos muziejų. Jis unikalus ne tik savo ekspozicija, bet ir tuo, kad čia negali patekti lankytojai – muziejus kol kas skirtas tik medikams. Apie šios vietos įdomybes pasakoja gydytojas chirurgas Vitalijus Panava.

„Laba diena, Lietuva“ užbaikime pokalbiu apie orus ir gamtą. Rytoj – viduržiemis, kai protėviai spėdavo, kokie orai bus per likusius žiemos mėnesius ir vienas iš orų prognozuotojų būdavo barsukas. Kolegė Kaune Jūratė Anilionytė lankėsi zoologijos sode, kurio darbuotojai sako, kad šilti orai gerokai supainiojo gyvūnus ir jų elgesys kiek kitoks nei įprastai, tad progrozuoti orus sudėtinga.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau