Labas rytas, Lietuva II d. Vilnių numargins įspūdingas šviesų festivalis: sostinė mini 697 gimtadienį

Vilniaus švenčia 697 gimtadienį. II sausio 24-osios LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ prasideda nuo... gimtadienio! Vilniaus miestui – 697. Šventė – sostinės, o dovanos – jums. Sukaktis bus paminėta įspūdingu šviesų festivaliu. Kelkimės į dar tamsoje skendinčią Katedros aikštę, kur plačiau apie šviesų šou sostinėje papasakos Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Ne tik papasakos, bet ir į džedajų supanašėjusį kunigaikštį Gediminą parodys!

Draugystė džiugina, sujungia, ugdo – „Draugystė veža“. LRT kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pristato socialinį projektą „Draugystė veža“ ir tęsia pažintį su dalyvių poromis (draugų su negalia ir be jos). 12 iš 18 projekto porų per atrankines keliones jau aplankė įvairias įspūdingas Lietuvos vietas bei šalies tautines mažumas. Trys laimėtojų poros bus išrinktos balsuojant portale LRT.LT vasario 7–14 d. ir paskelbtos nacionalinės „Eurovizijos“ finale. Todėl raginame – pildykite anketą tinklapyje LRT.LT ir būkite viena iš porų, kuri galbūt taps nugalėtoja ir stebės „Eurovizijos“ finalą Nyderlanduose! Na o šiandien kviečiame susipažinti su trimis poromis, kurios ketvirtoje kelionėje aplankė gražiausias Kėdainių krašto vietas ir susipažino su Vandžiogalos lenkų bendruomene.

„Kalendoriaus“ rubrikoje – pirmasis berniukų skautų judėjimas. 1918 m. lapkričio 1 d. įsteigtas pirmasis skautiškas vienetas Lietuvoje, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Skautavimo pradininkas Lietuvoje buvo Petras Jurgelevičius-Jurgėla. Pasaulyje skautų judėjimui priklauso daugiau nei 28 mln. įvairaus amžiaus skautų ir skaučių iš 216 šalių bei regionų. Per visą skautijos istoriją judėjimui priklausė per 580 mln. skautų. Lietuvoje šiuo metu veikia kelios skautų organizacijos, tarp jų – oro skautai, jūrų skautai, Skaučių seserija, Žemaitijos skautai, Lietuvos skautija.

Dar viena „eurovizinė“ naujiena. Savo kūrinį nacionaliniam šalies atrankos konkursui pristato grupė „The Backs“. Kaip bendras kolektyvas ketveriukė atrankoje dalyvauja pirmą kartą. Su praėjusių metų „Eurovizijos“ konkurse pasirodžiusiu Jurijumi dalyvavusios merginos tikina, kad ši daina – didelis žingsnis kaip grupei. Merginos džiaugiasi, kad šiame dainų konkurse žmonės jau nebe tik mato, bet ir klauso.

Kino naujienos. Nerkime į kino pasaulį! Į kino teatrus kviečia prasidėję „Žiemos ekranai“, taip pat „Mažosios moterys“ su Meryl Streep ir Emma Watson, „Pavojingieji džentelmenai“ ir „Lopšinė“. Kviečiame žiūrėti.

Ved. Ignas Krupavičius.