Panorama. Valstybinis apsivalymas: po dar vieno taršos plastiku šaltinio radinio – Seimo bandymai lopyti bedantę aplinkos apsaugos sistemą

Ieškant, iš kur į Nerį gali plūsti plastiko atliekos, Vilniuje aptiktas dar vienas taršos šaltinis – smulkinto plastiko dalelių rasta Žemuosiuose Paneriuose, nuotekų šulinyje Savanorių prospekto ir Liepsnos gatvių sankryžoje. Po kelių iš eilės aplinkos teršimo atvejų, Seimas ėmėsi griežtinti aplinkosaugos priemones: po svarstymo pritarta siūlymui didinti tiek mokesčius, tiek baudas už taršą, suteikti galimybę aplinkosaugininkams įmones tikrinti be perspėjimo.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė prašo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išaiškinti, kaip turėtų elgtis politikai, kai jie yra kviečiami į priėmimus ar dalykinius pietus. Vakar komisija pripažino, jog susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pažeidė įstatymus, komandiruotėse pietaudamas už ministerijai pavaldžių įmonių lėšas. Kai kurie parlamentarai sako, kad nieko aiškinti ar keisti nereikia, reguliavimo pakanka ir dabar, tereikia pasidomėti, kas pietus ar vakarienę finansuoja.

Sakydamas kalbą Aušvico stovyklos išvadavimo minėjime Jeruzalėje, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad Antrasis Pasaulinis karas laimėtas Sovietų Sąjungos dėka ir pabrėžė, kad dėl Holokausto kalti ne tik naciai, tačiau ir su jais koloboravę įvairių šalių gyventojai. Kaip vieną žiauriausių žydų naikinimo pavyzdžių Putinas pateikė Lietuvą. Įtardami, kad Putinas minėjimą išnaudos savoms istorijos interpretacijoms, šiame minėjime dalyvauti atsisakė ir Lietuvos, ir Lenkijos vadovai.

Dėl pavojingo koronaviruso protrūkio Kinijoje Pasaulio sveikatos organizacija imasi atsargos priemonių ir izoliuoja mažiausiai tris šalies miestus.

Nuo gegužės 20-osios visose Europos sąjungos šalyse įsigalioja mentolio kvapo ir skonio cigarečių draudimas. Tabako gamintojai prognozuoja, kad dėl to išaugs kontrabandinių cigarečių kiekiai, o dėl cigarečių kontrabandos prarandama iki 70 milijonų eurų akcizo mokesčių.

Tauragės teisme atversta nepilnametę merginą sumušusio jurbarkiškio byla. Kaltinamajam, kuris dabar jau pilnametis, prokurorė prašo skirti 5 metų laisvės atėmimo bausmę.

Gerokai šiltesnė ir be sniego žiema kelininkų darbų nesumažina. Naktimis, kai temperatūra priartėja prie minuso, barstytuvai išrieda į gatves ir jas pabarsto druska. Šitaip užkertamas kelias šlapiai kelio dangai staigiai suledėti. Ir nors nemažai vairuotojų skundžiasi, kad druska ar tirpalai su ja yra pasenęs kovos būdas su apledėjusiais keliais, ekspertai sako, kad tai ko gero efektyviausia priemonė, atsižvelgiant į Lietuvos klimatą ir piniginę.

Jungtinių Valstijų elektrinių automobilių gamintoja bendrovė „Tesla“ savo verte šiandien pralenkė Vokietijos automobilių pramonės pasididžiavimą „Volskwagen“.

Artėjant Seimo rinkimams LRT kviečia visuomenę į atvirą diskusiją, kokios visuomeninio transliuotojo laidos ir projektai paskatintų labiau domėtis rinkimais, suteiktų reikalingą ir objektyvią informaciją apie kandidatus, padėtų atpažinti rinkimų metu vykstančias manipuliacijas.

Reformatų skvere Vilniuje dar šiemet ketinama pastatyti paminklą reformacijai. Šalia paminklo bus įamžintos archeologų atkastos svarbių evangelikų reformatų bendruomenei pastatų vietos. Kaip teigia paminklo iniciatoriai, jis bus skirtas ir lietuviškos raštijos pradininkams.

Ved. Marijus Žiedas.