Kultūros diena. Kultūros ministerija Jaunojo kūrėjo premijomis paskatino penkis kūrėjus: svarbiausia – ne pinigai, o tikėjimas menininkais

Kas laukia kultūros rūmų – „Kablys"? Savininkai alternatyviai kultūrai sprendimų siūlo ieškoti savivaldybėje.
Sausio pradžioje paskelbus žinią, kad iš kultūrinės į administracinę keičiama Kultūros rūmų, kitaip – „Kablio“, paskirtis, vakar savivaldybėje susirinkta į viešąjį susirinkimą dėl pateiktojo projekto siūlymų. Viena iš nuskambėjusių minčių – savivaldybei nusipirkti pastatą, kad būtų išlaikytas alternatyviosios kultūros interesas.

Paroda „Geriausias 2019 metų kūrinys“.
Kauno paveikslų galerijoje lankytojai ne tik susipažins su įvairiais menininkų darbais, bet ir iki vasario vidurio turės išrinkti geriausią metų kūrinį.

Ukrainos skulptoriaus Aleksejaus Leonovo darbai pristatomi Chaimo Frenkelio viloje.
Į Šiaulius neseniai atkeliavo pasaulyje garsaus Ukrainos skulptoriaus Aleksejaus Leonovo darbai. Pasak muziejininkų, autorius iš šamoto kuria išskirtines, itin stiprios energetikos skulptūras. Didžiausią dėmesį religijai ir žmonijos pasiekimams skiriantis menininkas su savo kūryba apkeliavo daugelį pasaulio šalių. Amžinųjų vertybių temas gvildenantį menininką įvertino net popiežius Pranciškus.

Kultūros ministerija Jaunojo kūrėjo premijomis paskatino penkis įvairių meno raiškų kūrėjus.
Anot jų, 900 eurų piniginė premija – ne tik finansinė parama, bet, svarbiausia, išreikštas tikėjimas menininkų kūryba. Su šių metų premijos laureatais ir kviečiame susipažinti.

Minint nacių mirties stovyklų išvadavimo 75-ąsias metines – simbolinis Vokietijos gestas.
Berlynas grąžino tris meno kūrinius žydų tautybės Prancūzijos meno kolekcininko artimiesiems. Jis tapo Holokausto auka, kai prasidėjus Antrajam Pasauliniam karui naciai okupavo Prancūziją.

Vedėjas: Julijus Grickevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau