Labas rytas, Lietuva II d. Naujoje „Daddy was a milkman“ dainoje – tyra asmenybė, kurią klipe įprasmina 70-ies žmonių dokumentika

Naujas vaizdo klipas. Antrąją „Labas rytas, Lietuva“ dalį pradedame pokalbiu su „Daddy Was A Milkman“ projekto atlikėju Ignu Pociūnu, kuris pristato naują vaizdo klipą. Kaip pats sako, kūrinys yra apie melą ir saviapgaulę – tarsi atmintinė, kuri primins, kad patys esame atsakingi už savo veiksmus ir kas vyksta gyvenime. I. Pociūnas prisipažįsta, kad ir pats save nuolat apgaudinėja. Dėl kokių priežasčių? Plačiau pokalbyje.

Dali fenomenas. Salvadoras Dali laikomas XX amžiaus genijumi. Dailininkas gimė 1904-ųjų gegužės 11-ąją pasiturinčio notaro šeimoje. Pomėgį domėtis menu skatino mama, tad menininkas pasirinko vaizduojamojo meno studijas dailės mokykloje. Pirmąją Dali parodą surengė jo tėvas, kai sūnus dar nebuvo sulaukęs nė 18-os. Dali 1928-ais metais nutapė bene pirmą siurrealistinį paveikslą. Jo kūrybai būdingą polinkį į pasąmonės sritį lėmė Sigmundo Freudo psichoanalizė. Skaičiuojama, kad Dali sukūrė per pusantro tūkstančio darbų. Žymiausi – „Ištirpęs laikas“, „Liepsnojanti žirafa“, „Pilietinio karo nuojauta“.

Rytas su muzika. „Labas rytas, Lietuva“ eteryje – Dominyko Vaitiekūno alter ego Vitalijus Špokaitis, jis žiūrovams pristatė savo naująjį kūrinį „Nemušk savęs“. Pokalbyje su laidos vedėja Ugne Sipare, V. Špokaitis pasakoja, kas lėmė šios dainos atsiradimą bei kodėl jis su ja nusprendė dalyvauti „Eurovizijos“ atrankoje.

Parodoje – muzikiniai vaizdo klipai. „Mūzos“ šiandien užsuks į meno galeriją, tik šį kartą ne skulptūrų ar tapybos darbų pamatyti. Žiūrėsime į vaizdo klipus, mat vaizdo menininkas Rimas Sakalauskas Vilniuje pristato būtent muzikinių vaizdo klipų parodą. Pažiūrėkime.

Svečiuose pas menininkus. Vis daugiau lankytojų užsuka į scenografo Liudo Truikio ir operos solistės Marijonos Rakauskaitės memorialinį muziejų Kauno Žaliakalnyje. Viena originaliausių Kauno porų išsiskyrė iš minios ir traukė praeivių žvilgsnius. Menininkų pora šiame name, ramioje Žaliakalnio gatvelėje, apsigyveno per karą. Nežinoma, ar jie teisėtai įsikūrė viename iš jo butų. Deja, liko tik dalis Truikio rinktos bibliotekos – sovietmečiu, netekęs darbo Valstybės teatre ir dailės institute, pardavė ne tik dalį vertingos meno kolekcijos, bet ir knygų.

Ved. U. Siparė