Kultūros diena. Sinefilus į kino teatrus kvies jau 15-asis festivalis „Žiemos ekranai“: Prancūzijos kino tendencijos ir kino grandų retrospektyva

Šiandien „Kultūros dienoje“:

15-asis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ kvies pažvelgti į šiandienos realijas. Kritikų įvertinti ir po festivalius keliavę prancūzų režisierių filmai, Lietuvos sinefilų lauks rytoj prasidėsiančiame prancūzų kino festivalyje „Žiemos ekranai“. Šiemet festivalis žiūrovus kvies pažvelgti į šiandienos realijas, Prancūzijos kino tendencijas, nepaminėti neliks ir Prancūzijos kino grandai – jiems skirta retrospektyvinė festivalio programa.

Lietuvos modernisto Leono Striogos kūrybos paroda Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“. „Su gimimo diena, Leonai!” – skulptoriaus Leono Striogos retrospektyva, kurioje supažindinama su menininko kūryba nuo studijų laikų iki naujausių darbų. Ekspozicijoje pateikiami Striogos darbai atskleidžia menininko kūrybos kaitą nuo socrealizmui būdingų vaizdinių ankstyvuosiuose kūriniuose iki modernizmo vėlesniuose jo meniniuose objektuose.

Dėl mažinamo finansavimo, kyla klausimų, ar Lietuva dalyvaus Bolonijos ir Londono knygų mugėse. Artėjant vienam lankomiausių Lietuvoje renginių – Vilniaus knygų mugei, pasigirdo ir neramių žinių iš organizatorių – dalis mugės kultūrinės programos negavo finansavimo. Nepakanka lėšų ir Lietuvos dalyvavimui Bolonijos ir Londono knygų mugėse, tad svarstoma, ar Lietuva apskritai jose galės turėti savo stendą. Kodėl susiklostė tokia padėtis ir kokie galimi sprendimai – išeities vakar ieškota Kultūros ministerijoje sušauktame pasitarime.

Laidos svečias – prof. dr. Rimvydas Petrauskas, išrinktas Vilniaus universiteto rektoriumi. Kokie iššūkiai laukia Istorijos fakulteto dekano ir kokios planuojamos įgyvendinti strategijos?

Naujienos iš užsienio. Kol kino žvaigždės repetuoja padėkos kalbas Britų Kino ir televizijos meno akademijos apdovanojimų įteikimų ceremonijai, viename Londono priemiestyje kuriami šių apdovanojimų simboliu laikomi prizai, kurie bus įteikti nugalėtojams.

Ved. Gerūta Griniūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau