Labas rytas, Lietuva II d. Filmų festivalis „Žiemos ekranai“ – prancūziška gracija, atsitiktinumų žavesys ir geriausios juostos

festivalio užuolaidos prasiskleis jau rytoj

„Žiemos ekranai“ – jau rytoj. Sausio 23 – vasario 9 dienomis vyks prancūziško kino festivalis „Žiemos ekranai“. Tai jau 15-ąjį kartą vyksiantis renginys, kviečiantis patirti atsitiktinumų žavesį. Filmų programos sudarytoja Eglė Čepaitė tvirtina: „Festivalis, kaip ir visuomet, bus netikėtas“, o festivalio koordinatorė Justė Litinskaitė sako, jog prancūziškos kultūros kasmet stengiamasi nuvežti į įvairius Lietuvos miestus.

Šri Lankoje – masinis dvynių susitikimas. Vienodų it vandens lašai brolių ir seserų susitikimas surengtas Šri Lankoje, čia siekta pasaulio rekordo. Į renginį susirinko daugiau nei 12 tūkst. dvynių iš visos šalies. Ar rekordas pasiektas, kol kas nepranešama.

Buities robotizacija. Besibaiminančius dėl spartėjančio robotizacijos proceso ir mašinų perimamų darbų galima nuraminti. Štai Vilniaus Gedimino technikos universiteto asistentas Andrius Dzedzickis paaiškina: „Be žmogaus įsikišimo robotai naudingi nebus, žmogaus nuolatinė priežiūra yra būtina.“ Kol kas išmaniosios technologijos nesikėsina į žmonių darbo vietas.

Khalid – „Young, dumb and broke“.

Justinos Žukauskaitės daina „Eurovizijai“. Trečią kartą dainų konkurse dalyvaujanti atlikėja pasirodė su kūriniu „Breathe in“.

Vilniaus puodžių cechas. Užupyje jau dešimtmetį įsikūrusios Vilniaus puodžių cecho dirbtuvės. Jų direktorius Dainius pasakoja, jog Puodžių cechas įkurtas ir dirba laikydamasis dviejų krypčių: koklių ir buitinės keramikos atkūrimas iš rastų istorinių pavyzdžių.

Justin Timberlake – „Man of the woods“.