Kultūros diena. Ekspertai patvirtino: Vincento van Gogo autoportretas, šiuo metu priklausantis Oslo nacionaliniam muziejui, yra autentiškas

Kokios šiandieninės kelionių knygų tendencijos?
Kelionių įspūdžių knygos – šiandien populiariu Lietuvoje tapęs literatūros žanras. Daugelis leidyklų savo kolekcijoje turi bent po vieną ar kelias tokias kelionių į svetimas šalis knygas. Kas lėmė šio žanro populiarumą ir kas yra jų rašytojai – artėjant Vilniaus knygų mugei domėjomės leidyklose.

Klaipėdoje kuriamos naujo Karališkojo muziejaus vizijos.
Po karo ypač uoliai ardytas senasis prūsiškas ir vokiškas pasaulis galėjo būti prarastas, jei ne tokie žmonės kaip žemaitis, ilgainiui tapęs klaipėdiečiu – tai Dionyzas Varkalis. Šiandien jo kolekcijas, padovanotas Lietuvos Dailės ir kitiems Klaipėdoje veikiantiems muziejams, sunku įvertinti pinigais, tačiau senieji daiktai turi neįkainojamą edukacinę, pažintinę vertę, sako muziejininkai. Žinomas restauratorius ir kolekcininkas dabar siekia ne tik užkrėsti meile istorijai uostamiesčio jaunimą, bet ir kurti dar vieną muziejų. Pasak Dionyzo Varkalio, Karalienės Luizės muziejus visiems leistų drąsiau ir garsiau kalbėti apie metus, kai čia gyveno Prūsijos karališkoji šeima, metus, kuomet valstybėje buvo paskelbtas baudžiavos panaikinimas, o imperijos pakraštyje buvęs miestas praturtėjo naujomis idėjomis, pastatais, mokyklomis ir parkais.

Kino akademijos „Oskaro“ apdovanojimų nominacijos ir geriausi praėjusių metų kino ir televizijos kūriniai.
Nors „Oskarų“ apdovanojimai sulaukia vis daugiau kritikos dėl per didelės pompastikos, vis dėlto apdovanojimai išlieka vieni populiariausių ir svarbiausių kino pasaulyje. „Kultūros diena“ kviečia prisiminti Oskarų apdovanojimų istoriją ir susipažinti su šių metų nominantais.

Vincento van Gogo autoportretas.
Po keliasdešimt metų trukusių abejonių, ekspertai patvirtino, kad Vincento van Gogo autoportretas, šiuo metu priklausantis Oslo nacionaliniam muziejui, yra autentiškas. Pasak meno ekspertų, tai buvo vienintelis olandų dailininko nutapytas darbas tuo metu, kai menininkas kentėjo dėl psichikos sutrikimų.

Ved. Živilė Kropaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau