Laba diena, Lietuva. Pasaulio ekonomikos forumas Davose – kreivų veidrodžių karalystė ar tikrųjų problemų gvildenimas?

Gitanas Nausėda į Holokausto minėjimą nevyks. Prezidento Gitano Nausėdos sprendimą, tiesa, priimtą pačiose renginio išvakarėse, aptarė ir įvertino Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Šarūnas Liekis. Pašnekovas, visų pirma, pastebi, kad toks Nausėdos elgesys neliks nepastebėtas – galimos diplomatinės priemonės, kuriomis bus bandoma išsiaiškinti, kas lėmė tokį šalies lyderio sprendimą. Antra, susiklosčiusi situacija atskleidžia, kad Izraelis svarbesniu partneriu laiko Vladimirą Putiną, o ne Lietuvą.

Lietuvos atotrūkis nuo europinės gerovės. Per pastaruosius du dešimtmečius Lietuva daugiau nei perpus sumažino pragyvenimo lygio atotrūkį nuo Europos Sąjungos vidurkio. Studijos svečias – Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorius Gediminas Šimkus.

LRT tęsia susitikimus su Kovo 11-osios akto signatarais. Jonas Pangonis sako, kad balsuoti kitaip niekas ir negalėjo, nes laisvės norėjo visa tauta. Pasak signataro, per tris dešimtmečius Lietuva pasiekė daug visose srityse – ekonomikos, kultūros, sporto.

Kultūros spaudos finansavimas. Žiniasklaidai ruošiamas naujas pamušalas – taip vadinami naujausi Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimai, kurie gali politizuoti lėšų skyrimą žiniasklaidai. Plačiau apie šią temą pokalbyje su Spaudos, radijo ir TV rėmimo fondo tarybos pirmininke Vaiva Žukiene ir Žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiu.

Ieškoma spendimų dėl Girstupio taršos. Kaunas – upių miestas, tačiau šis titulas – ne vien pasididžiavimas. Per keletą pastarųjų metų vienas po kito surengti reidai parodė, kad esama gyventojų, kuriems upeliai miesto centre tampa ne pasigėrėjimo objektu, o kanalu buitinėms nuotekoms nuleisti. Tai įrodo ir neretai juntamas nemalonus kvapas, sklindantis nuo Girstupio upelio ir jo intako Gričiupio, sakoma pranešime spaudai. Situaciją komentuoja Kauno savivaldybės aplinkosaugininkė Radeta Savickienė.

Davoso forumas ir kuluarai. Davoso forumas Šveicarijoje prasidės antradienį, bet jau pirmadienį minimas jo jubiliejinis 50-asis susitikimas, dalyvaujant ir Europos Komisijos pirmininkei. Profesorius Klausas Schwabas oficialiai atidarė Pasaulio ekonomikos forumą ir sakydamas sveikinimą, palietė ir kai kurias susitikimo temas. Naujoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen kartu su profesoriumi pasirodė ant scenos. Plačiau – užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė.

JAV prasideda D. Trumpo apkaltos teismas. Apkaltos procese prieš Donaldą Trumpą jo advokatai paragino Senatą „nedelsiant“ išteisinti prezidentą. Šis procesas yra „pavojingas JAV konstitucijos iškraipymas“, rašė D. Trumpo advokatai 110 puslapių rašte, kurį pirmadienį įteikė Senatui. „Senatas turi atmesti kaltinimus ir nedelsiant išteisinti prezidentą“, – reikalavo jie.

Mėnulio gėlė. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis. Jis papasakos apie labai įdomų, o šiuo metu ir ypatingai gražų augalą – Mėnulio gėlę. Pasak eksperto, reto ir nykstančio augalo oficialus pavadinimas – daugiametė blizgė.

Istorijos pamokos per „Instagramą“. Istorijos mokytoja Marija Serbintaitė teigia: svarbu parodyti, kad istoriją kūrė tiek vyrai, tiek moterys. Pasak pedagogės, mūsų istorijoje yra gausybė iškilių moterų, tačiau jos nepatenka į istorijos vadovėlių puslapius. M. Serbentaitė šią padėtį taiso ir daro tai moderniais metodais: ji mokinius bando pasiekti per „Instagramą“.

Lietuvoje namai renovuojami per lėtai. Naujausias valstybės kontrolės auditas skelbia, jog dabartiniais tempais daugiabučių renovacija Lietuvoje bus baigta po šimto metų. Plačiau apie tai pokalbyje su Valstybės kontrolės vyriausiuoju valstybiniu auditoriumi Tadu Čibliu.