Ryto allegro. Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje – animacijos ir dokumentikos dominavimas

Ryto allegro

2020.01.21 08:08

Ryto allegro. Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje – animacijos ir dokumentikos dominavimas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šokio tyrinėjimo platforma „Bitės“ pristatė trečiąjį tiriamąjį darbą – šokio, cirko ir fizinio teatro atlikėjos Marijos Baranauskaitės tyrimą „Performing for Objects“. Kodėl objektams reikia meno ir kaip atlikti pasirodymą daiktams? Pokalbis su M. Baranauskaite.

Kaip ir kodėl Kasandros prakeiksmas iš graikų mitų persikėlė į šiandienos klimatologų gyvenimą kultūros komentare aiškina klimatologas, VU doktorantas Justinas Kilpys

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Užfiksuota akimirka, kurios jau nebepakeisi. Bet čia mano akimirkos. Gal Sutkus ar Kunčius padarytų kitaip, o čia mano – aš taip mačiau ar Girdvainį, ar Kalinauską...“ – apie fotografijų parodą „Akimirkos“, kurioje daugiau nei pusė šimto žinomiausių menininkų portretų, pasakoja Mindaugas Norkus. Almos Valantinienės pasakojimas.

Sekmadienį pasibaigusiame Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje geriausiu lietuvišku trumpametražiu filmu pripažintas režisierės Skirmantos Jakaitės animacinis darbas „Žonglierius“, o specialusis paminėjimas atiteko režisierės Marijos Stonytės dokumentiniam filmui „Vienas gyvenimas“. Ką apie mūsų trumpo metro darbus sako tai, jog geriausiais pripažinta animacija ir dokumentika? Kokios temos vyrauja trumpuosiuose filmuose? Pokalbis su festivalio vadove Rimante Daugėlaite-Cegelskiene ir viena komisijos narių, režisierė Aiste Žegulyte. Apie savo filmus, įvertintus festivalyje, mintimis dalijasi ir laimėtojos S. Jakaitė bei M. Stonytė.

LRT radijo programos LRT KLASIKA vadovo pareigas pradėjo eiti Julijus Grickevičius. „Tikiu, kad klasika gali tapti tiltu tarp muzikos, atlikimo meno, gilių kultūros temų ir klausytojų. LRT KLASIKA sieks ir toliau išlaikyti klasikinės muzikos kryptį, tačiau taps atviresnė ir kitiems žanrams“, – sako naujasis LRT KLASIKOS vadovas. Kaip pasiekti, kad tas „tiltas“ būtų atviras ir iš tiesų jungtų? Pokalbis su J. Grickevičiumi.

Ved. Austėja Kuskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.