Labas rytas, Lietuva I d. Situacija korupcijos žemėlapyje gerėja: tiesa, dažnas vis dar vengia pranešti apie pažeidimus

Sausio 21-osios LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pradžioje – trumpa svarbiausių nūdienos aktualijų apžvalga su Juste Tamošaitiene ir Audra Avižiūte.

Po Ellie Goulding dainos „Army“ kartu su A. Avižiūte ir U. Sipare išsamiau žvilgtelėkime į naujienas spaudoje. Jose – ir portalo LRT.LT publikacija „Kelininkų Vilniuje naudojamos priemonės siutina specialistus: „Grigeo“ skandalas nublanksta prieš tai“.

Pats metas rubrikai „Jaukūs namai“. Klasikinės architektūros namas pačiame Vilniaus centre. Anksčiau čia veikė poliklinika, dabar, renovavus pastatą, kuriasi nauji gyventojai. Pasak kelis interjerus čia projektavusios dizainerės Eglės Braziulės, į vietos kontekstą ir pastato eksterjerą atsižvelgti būtina – kartais pakanka nedidelių, bet iškalbingų detalių naujame interjere. Tokių, tarsi atiduodančių duoklę namo architektūrai, šiame bute netrūksta, tačiau visa kita – modernu ir pritaikyta šios dienos gyvenimui. Pasidairykime.

Toliau laidoje – dar vienas kūrinys („Portugal. The Man“ – „Feel It Still“) ir vaizdo siužetas apie lėtą skaitymą. Kada paskutinį kartą ramiai atsisėdote paskaityti žurnalo arba bet kokio kito kokybiško turinio? Žurnalų kolekcininkė Diana Kijauskaitė sako, kad tokiam skaitymui būtina skirti laiko. Tik pirmiausia reikia atidėti mobilųjį telefoną. Todėl ji sukūrė ir socialinio tinklo „Instagram“ paskyrą „Reading Slowly“, kurioje pristato įdomiausius žurnaluose rastus skaitinius, priverčiančius susimąstyti. Apie lėtą skaitymą – kolegų reportaže.

Po dainininko Robbie Williamso ir jo dainos „Love My Life“ – pokalbis apie tai, ko Lietuvoje šią žiemą tikrai trūksta – slidinėjimo. Vis tik jei ketinate vykti slidinėti, kad ir į užsienio kurortą, turėkite galvoje, jog reikia ne tik susikrauti lagaminą, bet ir pasiruošti kitaip. Ortopedas traumatologas Martynas Karneckas sako, kad pirmiausia reikia įvertinti savo galimybes. Apie viską detaliau – pokalbis studijoje.

O dabar – smagus vaizdo siužetas iš užsienio. San Paulo zoologijos sodo lankytojams pasirodė naujoji gyventoja. Tai – 4 savaičių šimpanzė. Dabar ji – jauniausia šios veislės gyventoja. Mažylei vardas kol kas neišrinktas. Šimpanzės laikomos nykstančiais gyvūnais.

Metas dar vienam pokalbiui studijoje. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Strateginės analizės skyriaus viršininkė dr. Margarita Švedkauskienė dalinasi naujausiu, gyventojų apklausa paremtu korupcijos žemėlapiu. Pasak STT specialistės, situacija gerėja, tačiau žmonės vis dar vengia pranešti apie pažeidimus. O korupcijos sąrašų viršūnėse, gyventojų nuomone, – nepotizmas ir gydymo įstaigos.

LRT tęsia susitikimus su Kovo 11-osios akto signatarais. Jonas Pangonis sako, kad balsuoti kitaip niekas ir negalėjo, nes laisvės norėjo visa tauta. Pasak signataro, per tris dešimtmečius Lietuva pasiekė daug visose srityse – ekonomikos, kultūros, sporto.

I dalies pabaigoje – dar viena trumpa spaudos apžvalga. O joje – ir portalo LRT.LT publikacijos „Profesorius nurodė 4 priežastis, kodėl Vilniaus universitetą aplenkia kitų šalių aukštosios mokyklos“.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau