Laba diena, Lietuva. Paskelbtos geriausiai apmokamos profesijos: šimtuko priekyje – skrydžių vadovai

Sausio 20-osios LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“ prasideda nuo pokalbio apie užmokesti. „Sodra“ paskelbė Lietuvoje geriausiai apmokamų profesijų šimtuką. Sąrašo priekyje atsidūrė skrydžių vadovai, o pabaigoje – chemikai. Plačiau apie šią statistiką pasakoja „CV-Online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė.

Toliau laidoje – tiesioginis teletiltas. Surengtoje spaudos konferencijoje Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė pranešė, kad vykdant ikiteisminį tyrimą buvo sulaikytas Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas. Jam pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu. Ji informavo, kad ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Panevėžio prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Žinia iš užsienio – Kinija daugelyje miestų uždraus plastiko gaminius. Tai kinai ketina padaryti iki šių metų pabaigos, mat šalis iki 2022 m. ketina stipriai sumažinti plastiko naudojimą. Kinijoje išleistos gairės, skirtos taršai mažinti, taip pat skatinamas perdirbamų medžiagų naudojimas. Detaliau – pokalbyje su LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktoriumi Justinu Vainilavičiumi.

Metas LRT dokumentinių pasakojimų ciklui. Signatarė Nijolė Oželytė ir dabar jaudinasi kalbėdama apie Kovo 11-ąją, kai po balsavimo dėl nepriklausomybės pakilo Lietuvos trispalvė. Tiesa, ji savo parašo po aktu nesureikšmina, tai esą tik procedūros, ir sako galėjusi ir numirti už tėvynę.

O dabar – šiek tiek apie sportą. LRT TELEVIZIJOS sporto žurnalistas Marius Andrijauskas papasakos apie pirmąją tenisininko Ričardo Berankio pergalę „Australian Open“ turnyre, įspūdingą penkiolikmetės tenisininkės Cori Gauff staigmeną Melburne, istorinį Domanto Sabonio pasiekimą NBA – trigubą dublį, o taip pat ir apie Europos dailiojo čiuožimo čempionatą, kurį transliuos LRT.

Iškart po to – pokalbis apie pasaulio politikos aktualijas. Studijoje vieši Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala. Politologo akiratyje šįkart – šią savaitę Davose prasidedantis Pasaulio Ekonomikos Forumas ir Trakuose įvykęs kasmetinis „Sniego susitikimas“.

Pasikalbėkime apie minimalią algą, o tiksliau – jos nustatymo aritmetiką. Briuselis pradeda įgyvendinti savo idėją, kad minimali mėnesio alga visose Europos Sąjungos narėse-šalyse būtų apskaičiuojama pagal vienodus principus. Tiesa, tai nereiškia, kad vienodėtų pati minimali mėnesio alga. Lietuvoje tokie Europos Komisijos ketinimai vertinami ir palankiai, ir skeptiškai. Detaliau pasakoja socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė, Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė ir Darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – oreivis Vytautas Samarinas. Kartu su savo komanda jis dalyvavo unikaliame renginyje – oro balionų varžybose. Tačiau ne įprastose, lietuviškose, o egzotiškose – virš Italijos Alpių. Kaip jam sekėsi bei kokių įspūdžių pasisėmė – pokalbyje.

Dar viena žinia. Kaune vairuotojus ne juokais išgąsdinę ir maždaug 1000 greičio viršytojų vos per savaitę padėję nustatyti greičio matuokliai – jau ir Vilniaus gatvėse. Šie mobilūs greičio matuokliai gali atsidurti bet kurioje sostinės vietoje. Plačiau pasakoja Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Dainius Šalomskas.

Prisiminkime. Šiandien – 30 metų po tragiškų įvykių Azerbaidžane. Baku dėl bręstančios Azerbaidžano nepriklausomybės sovietų kariuomenė surengė skerdynes, per kurias nužudyti 134 gyventojai, o dar apie 600 – sužeista. Simboliška, bet po metų, 1991-aisiais bandymus užgniaužti nepriklausomybę pajuto ir lietuviai. Vytautas Landsbergis pabrėžia, kad Maskva taip norėjo pagąsdinti visas nerimstančias tautas, kad jos nesiektų nepriklausomybės.

Laidą užbaikime smagiu pasakojimu apie pirmąjį plantariumą Lietuvoje. Augalų gyvybės langelio įkūrėja Aistė Virketė pastebi, kad keičiasi lietuvių požiūris į augalus – sako, žmonės vis rečiau išmeta susirgusius arba senus augalus, o labiau domisi, kaip juos prižiūrėti ir auginti. Prieš metus gelbėti augalus ėmusis socialinio verslo įkūrėja plečia savo veiklą ir Kaune įkūrė plantariumą. Plačiau – kolegė Jūratė Anilionytė.

Ved. Guoda Pečiulytė.