Labas rytas, Lietuva II d. 2020-ieji – vaikų emocinės gerovės metai: žvilgsnis krypsta į šeimas, mokyklas ir visuomenę

2020-ieji – vaikų emocinės gerovės metai. II sausio 20-osios LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda nuo pokalbio ne apie ką kita, o apie šiuos metus. 2020-ieji – vaikų emocinės gerovės metai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vedėja Gražina Šeibokienė sako, kad vaikų emocinė gerovė – žinios, kurios mažiesiems padeda suprasti tai, ką jie išgyvena, supratimas apie tarpusavio santykius, taip pat gebėjimas priimti pasvertus sprendimus. O apie tai, ko reikia vaikų emocinei gerovei kurti, pasakoja Socialinio ir emocinio ugdymo instituto direktorė dr. Daiva Šukytė.

Kinija mažina plastiko vartojimą. Metas siužetui iš užsienio. Kinija daugelyje miestų uždraus plastiko gaminius. Tai jie ketina padaryti iki šių metų pabaigos. Šalis iki 2022 m. ketina stipriai sumažinti plastiko naudojimą. Kinijoje išleistos gairės, skirtos taršai mažinti, taip pat skatinamas perdirbamų medžiagų naudojimas.

Po Vaido Baumilos ir Sofijos Vasilevskytės kūrinio „Galingi“, kurio vaizdo klipas, beje, dalyvauja muzikinių klipų konkurse „Klipvid“, metas „Kalendoriaus“ rubrikai. Prieš 100 m. gimė italų kino režisierius Federico Fellini.

„The Roop“ pristato dainą „Eurovizijai“. Praėjusį šeštadienį nuaidėjo antroji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida, o šįryt grupės „The Roop“ kūrinį šiam konkursui pristato minėto kolektyvo narys Vaidotas Valiukevičius. Dainininkas sako, kad su šiuo kūriniu laimės jis nebando – vyras į laimę eina. Dainai klipą režisavusi Indrė Juškutė prasitaria, kad mintis kūriniui kilo suvokus, kad dažnai esame stebimi pro padidinamuosius stiklus.

Kinija ruošiasi pavasario iškilmėms. Toliau laidoje – dar vienas vaizdo siužetas iš Kinijos, kuri ruošiasi pavasario iškilmėms. Tai – vienas svarbiausių televizijos renginių šalyje. Scenoje susipina spalvingi pasirodymai ir technologijos. Čia pasirodo dainininkai, šokėjai, komikai. Iškilmės organizuojamos kinų Naujųjų metų išvakarėse.

Pakalbėkime apie svajones. Kelią svajonės link galima nubrėžti žemėlapyje, kurį susikurti galite ir patys. Anot lektorės Živilės Kurienės, svajonės pildosi tuomet, kai apie jas nuolatos galvoji. Tačiau, anot jos, nuolatinis galvojimas gali ir apsunkinti žmogų. Todėl kartu su savo mokiniais ji lipdo iškirptukų koliažus, kurie ne apsunkina, o atvirkščiai – padeda svajonių nepamiršti. Apie kūrybos procesą, sprendimų priėmimą ir svajonių išsipildymą – reportaže.

Laidos pabaigoje – dar viena trumpa spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi, konkursas žiūrovams ir „Rudimental“, Jess Glynne, Macklemore bei Dano Capleno kūrinys „These Days“.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau